Aktualności

Marcin Robak odchodzi z Widzewa Łódź

Marcin Robak po zakończeniu ligowego sezonu 2020/2021 odejdzie z Widzewa Łódź. Obowiązująca do końca czerwca br. umowa nie zostanie przedłużona.

142 meczów i 77 gole - to dorobek Marcina Robaka w barwach łódzkiej drużyny w oficjalnych rozgrywkach ligowych oraz Pucharze Polski na szczeblu centralnym. Z takim bilansem zdobytych bramek 38-letni napastnik od jesieni ubiegłego roku jest na pierwszym miejscu klasyfikacji strzelców wszech czasów łódzkiej drużyny, biorąc pod uwagę trafienia we wszystkich oficjalnych rozgrywkach na szczeblu centralnym oraz w europejskich pucharach.

Na ten imponujący dorobek strzelecki Marcin Robak zapracował grą w Widzewie w dwóch różnych okresach w najnowszej historii Klubu. Strzelanie goli dla czerwono-biało-czerwonych rozpoczął blisko 13 lat temu, gdy 10 sierpnia 2008 roku zdobył trzecią bramkę dla łodzian w przegranym 3:4 wyjazdowym meczu I ligi z Zagłębiem Lubin. Podczas pierwszego okresu gry przy al. Piłsudskiego 138 Marcin Robak zdobył łącznie 45 bramek (38 w I lidze i 7 w ekstraklasie). Wtedy z drużyną Widzewa zaliczył awans z I ligi do ekstraklasy, w którym miał bardzo duży udział. Dodatkowo, w sezonie 2009/2010 został w barwach RTS-u królem strzelców I ligi (18 bramek).

Jesienią 2010 roku, po występach w ekstraklasie, odszedł z Widzewa do tureckiego Konyasporu. Po powrocie do Polski grał w barwach między innymi Pogoni Szczecin, Lecha Poznań oraz Śląska Wrocław. Latem 2019 roku, właśnie po rozstaniu z wrocławskim klubem, po 9 latach przerwy wrócił do Widzewa i strzelił 22 gole w II lidze oraz 3 w Pucharze Polski. Dwa z tych pucharowych trafień zaliczył w pamiętnym meczu ze swoim byłym klubem - Śląskiem, który łodzianie wygrali 2:0. Z kolei skuteczność Marcina Robaka w rozgrywkach ligowych wydatnie pomogła w awansie drużyny Widzewa do Fortuna 1 Ligi.

Nowy sezon (2020/2021) MR9 zaczął od gola strzelonego Radomiakowi. Potem była bramka z rzutu karnego w meczu ze Stomilem. Gdy 9 października ubiegłego roku Marcin Robak strzelił dwa gole w meczu z Sandecją, z 74. bramkami na koncie został najlepszym strzelcem w historii Widzewa jeśli chodzi o wszystkie oficjalne rozgrywki. - Przed powrotem w ubiegłym roku do Widzewa miałem 45 bramek, a Marek Koniarek 73. Trochę bramek trzeba było nastrzelać, żeby dołączyć do najlepszych. Cieszę się, że ponad roczny pobyt tutaj po powrocie jest dla mnie udany pod względem zdobywanych bramek. Można powiedzieć, że te gole strzelałem głównie w niższych ligach, ale każdy mecz oficjalny liczy się w naszym dorobku. Mimo że zdobywałem bramki w II i I lidze oraz w ekstraklasie, to na każdym szczeblu była radość z goli dla takiego klubu jak Widzew - mówił wtedy Marcin Robak, będący jednocześnie kapitanem łódzkiej drużyny.

W kolejnych ligowych meczach dopiero co zakończonego sezonu Marcin Robak zdobył jeszcze trzy bramki i jego łączny dorobek strzelecki w barwach RTS to 77 goli. Prawie wszystkie, bo aż 74, napastnik strzelił w rozgrywkach ligowych. To 7 bramek zdobytych w ekstraklasie, 45 w I lidze oraz 22 w II lidze.

Dziękujemy Marcinowi Robakowi za grę oraz bramki zdobyte przez wszystkie lata występów w barwach Widzewa Łódź. Życzymy powodzenia w dalszej sportowej karierze!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 24.07.2021

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 24.07.2021

Tabela rozgrywek

6 Górnik Łęczna 56
7 Miedź Legnica 51
8 Odra Opole 49
9 Widzew Łódź 46
10 Sandecja Nowy Sącz 45
11 Chrobry Głogów 44
12 Korona Kielce 41
Pełna tabela