Aktualności

Marcin Robak: Musimy przepracować najbliższe tygodnie na dobrych obrotach

Kapitan pierwszej drużyny Widzewa ma za sobą premierowy trening z drużyną przed sezonem 2020/2021. Poniedziałkowe zajęcia poprowadził Enkeleid Dobi.

Doświadczony napastnik pierwszy raz pracował tego dnia pod wodzą nowego szkoleniowca. Na treningu nie mogło więc zabraknąć  - Wiadomo, że gdy przychodzi do klubu nowy trener to wprowadza swoje elementy do zajęć. Dzisiejszy trening oceniam bardzo pozytywnie, ale przed nami na pewno dużo pracy - powiedział Marcin Robak, który w minionym sezonie został wicekrólem strzelców rozgrywek II ligi z 22 bramkami na koncie.

Piłkarze Widzewa wrócili do zajęć po tygodniowym urlopie. Czasu na odpoczynek było niewiele, bo sezon rusza już pod koniec sierpnia, co oznacza, że najbliższe tygodnie bedą bardzo intensywne. - Teraz skupiamy się na powrocie do zajęć, bo chcemy dobrze przygotować się do startu w I lidze. Musimy być skoncentrowani i przeprowacować najbliższe trzy tygodnie na dobrych obrotach, by odpowiednio wejść w pierwszy mecz ligowy i poprzedzające go spotkanie pucharowe - podkreślił kapitan czerwono-biało-czerwonych.

Ochoty do pracy nie powinno drużynie zabraknąć, bo świetny przykład daje zawodnikom trener Enkeleid Dobi. - Widać, że trener ma dużo energii. Liczę, że przełoży się to na drużynę. Na pierwszym treningu przekazywał nam wiele fajnych wskazówek. To pozytywne, bo widać po chłopakach, że słuchają. Mam nadzieję, że zbliżające się mecze potwierdzą,że wykonujemy z trenerem dobrą pracę.

- Choć przerwa była krótka, dobrze spotkać się z drużyną. Kilku chłopaków wróciło z wypożyczeń. Teraz każdy musi skupić się na tym, by przygotować się do sezonu i żeby ta praca przekładała się na zespół. Miałem okazję porozmawiać z trenerem kilka dni temu, dzięki czemu mogłem lepiej poznać jego filozofię gry. Widać u niego pewność siebie. Zależy mu też na tym, żeby przekazać nam swoje doświadczenie - podsumował Marcin Robak.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 09.05.2021

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 09.05.2021

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 43
8 Odra Opole 42
9 Sandecja Nowy Sącz 40
10 Widzew Łódź 40
11 Chrobry Głogów 39
12 Korona Kielce 35
13 Puszcza Niepołomice 34
Pełna tabela