Aktualności

Marcin Robak i spółka gotowi do walki z czołowym pierwszoligowcem

O 14:00 czasu polskiego (16:00 w Turcji) Widzew Łódź zagra w Alanyi mecz kontrolny z wiceliderem pierwszej ligi - Stalą Mielec.

Łodzianie w środę przed południem odbyli jeszcze, podobnie jak ich sparingowi rywale, trening boiskowy. Czerwono-biało-czerwoni pracowali w jego trakcie przede wszystkim nad stałymi fragmentami gry i wykańczaniem akcji. Zajęcia odbyły się w okienku pogodowym, pomiędzy deszczami, które nawiedziły tego dnia Alanyę. Widzewiacy ochoczo korzystali z możliwości idealnego do pracy boiska, na którym rozegrają również dzisiejszy mecz towarzyski.

W starciu ze Stalą Mielec do wyjściowego składu Widzewa wróci kapitan drużyny Marcin Robak, który w ostatnim czasie decyzją sztabu szkoleniowego pracował zgodnie z indywidualnym planem treningowym, dlatego nie wystąpił w poprzednich grach kontrolnych. Debiut w pierwszej drużynie w środę zanotuje z kolei Henrik Ojamaa, który w dniu podpisania kontraktu wystąpił już w meczu towarzyskim, ale na boisku pojawił się po przerwie.

W pierwszym w Turcji sparingu trener Marcin Kaczmarek nie będzie mógł skorzystać z przechodzących rehabilitację Daniela Mąki i Kornela Kordasa. Ten drugi na dniach ma już jednak wrócić do treningu z całym zespołem.

Skład Widzewa na mecz ze Stalą Mielec:

Wojciech Pawłowski - Łukasz Kosakiewicz, Sebastian Rudol, Daniel Tanżyna, Marcel Pięczek, Henrik Ojamaa, Bartłomiej Poczobut, Mateusz Możdżeń, Konrad Gutowski, Adam Radwański, Marcin Robak.

Rezerwowi: Patryk Wolański, Łukasz Turzyniecki, Kamil Piskorski, Marcel Gąsior, Mateusz Malec, Robert Prochownik, Christopher Mandiangu, Rafał Wolsztyński.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta SP 10 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta SP 10 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela