Aktualności

Marcin Płuska nowym trenerem Widzewa

W czwartek na stanowisku szkoleniowca pierwszego zespołu Witloda Obarka zastąpił Marcin Płuska. Nowy trener podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia w przypadku awansu.

Marcin Płuska ma 27 lat. Od początku swojej trenerskiej kariery związany jest z klubami z województwa mazowieckiego. Nowy szkoleniowiec pracował m. in. jako asystent pierwszego trenera w Legionovii Legionowo (awans do II ligi) oraz drugi trener w młodzieżowej drużynie Polonii Warszawa (rocznik 1994). Był również na stażach w Lechii Gdańsk, Śląsku Wrocław, Koronie Kielce oraz w zespole niemieckiej Bundesligi Hannover 96.

Jako pierwszy trener, ma na swoim koncie pracę w Rządzy Zalubice oraz juniorach młodszych Concordii Elbląg (rocznik 1997). Od kwietnia 2015 prowadził występujący w IV lidze mazowieckiej (grupa północ) zespół Bzury Chodaków. Po dziewięciu kolejkach obecnego sezonu drużyna ta zajmuje 5. miejsce z trzypunktową stratą do lidera - Ożarowianki Ożarów Mazowiecki. Bzura jest najskuteczniejszą drużyną w stawce, z dorobkiem 25 zdobytych goli.

Asystentem Marcina Płuski w Widzewie będzie Mateusz Oszust, który pracował z nim również w Chodakowie.

- Zaimponował nam profesjonalizm panów trenerów. Teraz trzymamy za nich kciuki - przyznał obecny na prezentacji prezes Widzewa Łódź Marcin Ferdzyn. - Praca w Widzewie to dla mnie olbrzymia nobilitacja - zaznaczył z kolei nowy szkoleniowiec zespołu.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 24.07.2021

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 24.07.2021

Tabela rozgrywek

6 Górnik Łęczna 56
7 Miedź Legnica 51
8 Odra Opole 49
9 Widzew Łódź 46
10 Sandecja Nowy Sącz 45
11 Chrobry Głogów 44
12 Korona Kielce 41
Pełna tabela