Aktualności

Marcin Pigiel: Obie drużyny nieco się zmieniły

Obrońca Widzewa jesienną porażkę z Victorią Sulejówek oglądał z ławki rezerwowych. W sobotę spędził na boisku pełne 90 minut.

17 083 osoby oglądały w sobotę z trybun Serca Łodzi wygrany przez Widzew Łódź 2:0 mecz z Victorią Sulejówek. Gospodarze wygrali po bramkach Roberta Demjana i Marka Zuziaka, a czyste konto odnotowali Patryk Wolański i formacja obronna. - O to nam chodziło. Chcieliśmy wygrać ten mecz i to osiągnęliśmy. Może nie udało nam się go całkowicie zdominować, ale strzeliliśmy dwie bramki, rywal żadnej, więc zwycięstwo i trzy punkty są w pełni zasłużone. Przeciwnik nie należał do najłatwiejszych i też stwarzał sobie sytuacje - ocenił tuż po końcowym gwizdku Marcin Pigiel.

Obrońca Widzewa przyznaje, że choć jesienną potyczkę obserwował z ławki rezerwowych, widać było, że zarówno jedna, jak i druga drużyna nieco różniły się od ekip rywalizujących w premierowym starciu sezonu 2017/2018. - Obie drużyny nieco się zmieniły od tamtego spotkania. Victoria straciła kluczowego zawodnika, my wzmocniliśmy się, szczególnie z przodu. Trochę może jeszcze brakuje nam zgrania, bo tą jedenastką gramy dopiero trzeci mecz. Wydaje mi się jednak, że wyglądamy lepiej niż w rundzie jesiennej - dodał Pigiel.

Następne spotkanie ligowe już w najbliższą sobotę. We wtorek ruszają przygotowania do meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Świt Nowy Dwór Maz. - Widzew 17.03.2018

Świt Nowy Dwór Maz. - Widzew 17.03.2018

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 38
2 Sokół Aleksandrów Łódzki 38
3 Lechia Tomaszów Mazowiecki 33
4 Ursus Warszawa 31
5 Huragan Morąg 30
6 Polonia Warszawa 30
7 Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 29
Pełna tabela