Aktualności

Marcin Pigiel: Apetyt jest dwukrotnie większy

Obrońca Widzewa Łódź zapewnia, że stęsknił się za piłką i już nie może doczekać się pierwszego treningu na "Łodziance".

Marcin Pigiel przyznaje, że już nie może doczekać się pierwszych zajęć w 2018 roku. Zapewnia, że runda wiosenna w jego wykonaniu powinna być jeszcze lepsza niż jesienna. - Zdecydowanie czuję już ogromny głód piłki. Przerwa była dosyć długa, dlatego apetyt na grę jest dwukrotnie większy. Dla mnie runda wiosenna powinna być łatwiejsza pod względem mentalnym. Oswoiłem się z presją, która nam towarzyszy oraz z atmosferą na trybunach. Myślę, że na wiosnę może być tylko lepiej - podkreśla nasz rozmówca.

Młody obrońca przyznaje, że największym rywalem czerwono-biało-czerwonych będą oni sami. - Trudno wskazać jednego rywala w walce o awans. Oprócz nas jest kilka drużyn z aspiracjami, które nawet pomimo nieco słabszej jesieni, wiosną mogą pokazać nową jakość i włączyć się do walki o zwycięstwo. Wszystko w rzeczywistości zależeć będzie od nas. Jesienią wygrywaliśmy z górą tabeli, a punkty gubiliśmy z outsiderami rozgrywek. Jeśli wyeliminujemy tego typu błędy wiosna powinna być dla nas piękna. Choć oczywiście do końca nic przewidzieć nie można, bo piłka jest nieprzewidywalna, a z nami każdy rywal gra, jakby grał o życie.

Pigiel chwali również przeniesienie treningów na nowo oddany obiekt treningowy w Łodzi. - Myślę, że przenosiny na "Łodziankę" wyjdą nam na plus. W Gutowie mieliśmy spokój i ciszę, ale tutaj będziemy na swoim terenie, blisko swojego domu. W dodatku w bardzo nowoczesnych warunkach - wyjaśnia.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta SP 10 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta SP 10 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela