Aktualności

Marcin Nowak: To było dla mnie wyzwanie

Swój pierwszy mecz po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją zagrał w barwach Widzewa, Marcin Nowak. Pod względem sportowym nie był to jednak miły powrót na boisko. Łodzianie odpadli z Pucharu Polski, przegrywając z Wartą Sieradz 0:1.

Defensor zespołu trenera Przemysława Cecherza przyznał po zakończeniu spotkania, że - oprócz rywalizacji sportowej - toczył także walkę z własnym organizmem o powrót do formy. Ostatni raz Marcin Nowak zagrał ponad miesiąc temu w spotkaniu przeciwko Lechii Tomaszów Mazowiecki. Obrońca Widzewa opuścił wówczas plac gry jeszcze w pierwszej połowie. - Nie oszukujmy się, przerwa była dosyć długa. To było dla mnie wyzwanie, żeby dociągnąć mecz w Sieradzu do 90. minuty. Całe szczęście, że jestem zdrowy. Mam nadzieję, że dalej będzie w porządku - powiedział "na gorąco" piłkarz czerwono-biało-czerwonych.

Łódzki obrońca pracuje na najwyższych obrotach, aby jak najszybciej móc skupić się wyłącznie na grze, do minimum redukując obawy o swój przyszły stan zdrowia. - Trenuję i uczęszczam na dodatkowe zajęcia. Staram się indywidualnie "dołożyć", żeby jak najszybciej dojść do siebie. W Sieradzu zagrałem 90 minut i mam nadzieję, że teraz już tak będzie cały czas - zaznaczył Nowak.

Widzew przegrał w środę w Sieradzu z miejcową Wartą 0:1 i odpadł z gry o awans do ogólnopolskiej edycji Pucharu Polski 2017/2018. Zdaniem doświadczonego defensora, gospodarze nie zaskoczyli łodzian niczym, na co nie byli przygotowani. - Warta nie zaskoczyła nas niczym, ale my mieliśmy kłopot w rozegraniu. Brakowało pomysłu, a nawet jak był, to nie graliśmy dokładnych podań - stwierdził, jednocześnie kategorycznie zaprzeczając pogłoskom o obniżonej motywacji zespołu przed spotkaniem. - Jeżeli ktoś nie umie się zmotywować, to nie powinien uprawiać sportu. Po to wychodzi się na boisko, żeby dążyć do zwycięstwa - zakończył.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta SP 10 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta SP 10 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela