Aktualności

Marcin Nowak: Każdemu zależy na grze

Doświadczony stoper przyznaje, że zespół prezentuje równy wysoki poziom, a walka o skład będzie trwała do samego końca.

Po kontuzji do gry nie tak dawno wrócił doświadczony obrońca Widzewa - Marcin Nowak. Zawodnik wystąpił w ostatnich trzech meczach sparingowych i coraz pewniej czuje się w zespole. Nie ma co ukrywać, że kibice bardzo wierzą w jego umiejętności i spokój nabyty przez wiele lat piłkarskiej kariery. - Bardzo dobrze rozumiem się z kolegami z drużyny, po kontuzji nie ma już śladu i jestem gotowy do gry. Nie wiem czy można mówić o mnie jako ostoja defensywy. O to trzeba pytać kolegów z zespołu. Ja w każdym meczu staram się pomagać drużynie i robić swoje na sto procent - skomentował Marcin Nowak.

Po ostatnim sparingu z KS Kutno szkoleniowiec łodzian nadal podtrzymywał opinię, że zespół jest na bardzo wyrównanym poziomie, a sam będzie miał nie lada ból głowy w ułożeniu wyjściowej jedenastki. Jego zdanie podziela również obrońca Widzewa. - Myślę, że mamy w zespole dwie równorzędne jedenastki. Czasami na treningach irytujemy się, że nie możemy skonstruować sobie jakiś okazji, ale nie ma co się dziwić. Poziom wszystkich graczy jest na tyle zbliżony, że każdy zawodnik mógłby grać - odniósł się.

Rozgrywki trzeciej ligi dla Widzewa startują już w niedzielę. Emocje rosną z godziny na godzinę. Każdy związany z widzewskim środowiskiem czeka na to, jak zaprezentuje się zespół trenera Przemysława Cecherza w inauguracyjnym meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. - Nie jestem może szczególnie zdenerwowany tym, że lada chwila rozpoczynamy rundę. Jest jednak taki termin w psychologii jak "stres przedstartowy". To jest naturalne, że każdemu zależy na grze, jest rywalizacja w zespole, więc może to niektórym doskwierać. Nasza gra wygląda coraz lepiej. Nasze akcje są bardziej płynne. Jest to jednak efekt naszej ciężkiej pracy, który miejmy nadzieję przełoży się w lidze - zakończył.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Polska - Serbia (U21) 15.10.2019

Polska - Serbia (U21) 15.10.2019

Tabela rozgrywek

1 Resovia 27
2 Widzew Łódź 27
3 GKS Katowice 26
4 Górnik Łęczna 24
5 Olimpia Elbląg 21
6 Bytovia Bytów 21
7 Stal Rzeszów 21
Pełna tabela