Aktualności

Marcin Kozłowski: Znaliśmy mocne i słabe strony rywala

Młody obrońca zapewnia, że sobotnie zwycięstwo nie jest dziełem przypadku. Sztab szkoleniowy łódzkiego Widzewa dobrze rozpracował rywala.

Piłkarze RTS Widzew Łódź ku uciesze prawie 17 tysięcy zgromadzonych na stadionie kibiców pokonali rezerwy Legii Warszawa 3:0. Według Marcina Kozłowskiego zespół udowodnił, że Widzew to piłkarska marka: - Trener rywali przed przyjazdem do Łodzi mówił w wywiadach prasowych o zwykłym Widzewie, beniaminku III ligi, na którego już raz znaleźli sposób. Jestem przekonany, że po sobotnim meczu zastanowi się dwa razy, gdy będzie chciał zbagatelizować siłę naszego zespołu. Tym meczem pokazaliśmy, że Widzew to nie jest zwykła drużyna, to piłkarska marka, która powoli odzyskuje swój blask. Wygraliśmy pewnie i zdecydowanie - mówił po meczu "Cinek".

Kozłowski przyznał, że kluczem do zwycięstwa była dobra analiza przeciwników dokonana przez sztab szkoleniowy. - Trener i sztab dobrze rozpracowali warszawiaków i przekazali nam wiele cennych uwag dotyczących ich gry. Znaliśmy mocne i słabe strony rywala. Byliśmy wiec przygotowani pod każdym względem. Ta wiedza pozwoliła nam też grać swoją piłkę, taką jaką lubimy, taką jaką chcemy grać. Utrzymywaliśmy się z piłką na połowie przeciwnika, realizując założenia taktyczne. Graliśmy spokojnie i bezbłędnie - wyjaśnił młody obrońca.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu, łodzianie zajmują już 3 miejsce w ligowej tabeli. Liderem jest Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, do którego Widzew traci 7 punktów.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Górnik Łęczna 21.08.2019 (cz. III)

Widzew Łódź - Górnik Łęczna 21.08.2019 (cz. III)

Tabela rozgrywek

5 Garbarnia Kraków 10
6 Olimpia Elbląg 9
7 Błękitni Stargard 9
8 Widzew Łódź 8
9 GKS Katowice 7
10 Elana Toruń 7
11 Lech II Poznań 7
Pełna tabela