Aktualności

Marcin Kozłowski: Gramy o przyszłość Widzewa, ale i swoją

Do zakończenia sezonu pozostało już tylko pięć spotkań. Rywalizacja o awans do II ligi wkracza w decydującą fazę.

Już dzisiaj kolejne spotkanie ligowe Widzewa Łódź. Czerwono-biało-czerwoni jadą do Łowicza i nie biorą pod uwagę innego rozstrzygnięcia niż zdobycie kolejnego kompletu punktów. - Nie ma innej opcji niż zwycięstwo w Łowiczu. Mamy świadomość, że musimy wygrać, aby dalej kontrolować sytuację w walce o awans. Gramy o przyszłość - Widzewa, ale i swoją. To nas niesamowicie mobilizuje - powiedział Marcin Kozłowski.

Trenerem Pelikana Łowicz jest dobrze znający łódzki zespół Marcin Płuska. Znajomych twarzy nie zabraknie również na boisku. Byli widzewiacy w barwach Pelikana, a jest wśród nich m.in. Princewill Okachi, z pewnością zrobią wszystko, żeby jak najlepiej zaprezentować się w starciu z byłymi kolegami. - To, kto stoi po drugiej stronie nie ma nic do rzeczy. Każdego rywala traktujemy tak samo i wychodzimy na boisko po to, aby wygrywać. Oni walczą o utrzymanie, a my o awans, dlatego będzie to dobry mecz. Gramy na wyjeździe, ale każdy wie, że Łowicz to widzewskie miasto, więc możemy liczyć na wielkie wsparcie kibiców. Jak zawsze - dodał.

Kozłowski zaznacza, że czerwono-biało-czerwoni mają świadomość tego, że rywalizacja o awans weszła w decydującą fazę. Na tym etapie rozgrywek nie ma już miejsca na potknięcia. - Nikt nam nie da nic za darmo. Przed nami pięć spotkań, w których musimy dać z siebie maksimum, wtedy zdobędziemy upragniony awans. Mamy świadomość, że każdy kolejny mecz jest dla nas finałem - podsumował.

Początek spotkania w Łowiczu o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy do oglądania transmisji, którą przeprowadzi ekipa WidzewTV. Dostęp można uzyskać na stronie: http://tv.widzew.com/najblizsze-transmisje.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 12.03.2020

Trening 12.03.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela