Aktualności

Marcin Kaczmarek: Wyszliśmy na boisko z wielką determinacją

Gościem Marcina Tarocińskiego w "Widzewskim Poranku” na antenie Widzew.FM był Marcin Kaczmarek, trener pierwszej drużyny czerwono-biało-czerwonych.

Głównym tematem audycji był wygrany mecz z Lechem II Poznań, rozegrany w niedzielę w "Sercu Łodzi". Trener odniósł się do emocji, które towarzyszyły jego drużynie w czasie meczu i zaraz po jego zakończeniu. - Emocje już opadły, dużo się działo w tym meczu i bardzo się cieszę, że mamy z czego wyciągać wnioski. Zespół w najważniejszym momencie stanął na wysokości zadania, ale to już historia, bo przed nami kolejne bardzo istotne spotkania.

Trener Kaczmarek podkreślił, że ważne jest, by zastanowić się, co warto poprawić i nad czym pracować, aby kolejny mecz przyniósł jeszcze lepsze rezultaty. - Jesteśmy w trakcie analizy tego spotkania. Na ten moment mogę powiedzieć, że weszliśmy w mecz z wielką determinacją. Rzut karny, który miał miejsce, trochę podłamał psychicznie zespół, po czym pojawiła się druga bramka dla Lecha. Później wydarzyło się to, co najważniejsze. Drużyna podniosła głowy i zaczęła grać agresywnie, do przodu, stwarzając sobie sytuacje. Z większą wiara przystąpiliśmy do drugiej połowy - powiedział szkoleniowiec Widzewa.

Kaczmarek poruszył również temat obecności kibiców na stadionie. - Jeśli chodzi o publiczność, to pomimo niewypełnionego stadionu czuć było emocje i wsparcie. Biorąc pod uwagę akustykę i chęć dopingu to zdecydowanie nam pomogło i pokazało, jak istotna jest atmosfera stadionu dla nas wszystkich. Piłka jest przede wszystkim dla kibiców, liczymy na to, że wszystko w końcu wróci do normy. 

Opiekun pierwszej drużyny odniósł się również do braku w kolejnym meczu Marcina Robaka i Kornela Kordasa, którzy po otrzymaniu żółtych kartek nie wystąpią w spotkaniu w Polkowicach. - Ten moment musiał kiedyś nastąpić, szkoda że akurat teraz teraz, kiedy Marcin jest w świetnej dyspozycji, ale mamy równie dobrych zawodników na jego miejsce. Za Kornela może wejść Marcel Pięczek, który zmagał się wcześniej z pechową kontuzją, dlatego cieszę się, że mamy jeszcze tydzień na przygotowania. Liczymy na świeżość w jego wykonaniu - powiedział Marcin Kaczmarek.

Zachecamy do odsłuchania całej rozmowy z pierwszym trenerem czerwono-biało-czerwonych, który gościł na antenie Widzew.FM. Audycja "Widzewski Poranek" jest dostępna do odtworzenia za pośrednictwem oficjalnej strony klubu oraz aplikacji mobilnej, a jej powtórka wyemitowana zostanie we wtorek o 16:00.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

AMP FUTBOL EKSTRAKLASA ŁÓDŹ - 24.10.2020 - CZ. II

AMP FUTBOL EKSTRAKLASA ŁÓDŹ - 24.10.2020 - CZ. II

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 13
8 Radomiak Radom 13
9 Puszcza Niepołomice 11
10 Widzew Łódź 11
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
13 Chrobry Głogów 9
Pełna tabela