Aktualności

Nasz Widzew z Marcinem Kaczmarkiem: Ten zimowy okres był nam potrzebny

W 20. odcinku programu Nasz Widzew gościem był trener Marcin Kaczmarek, który między innymi podsumował zimowe przygotowania zespołu.

Zdaniem szkoleniowca czas zimą został dobrze wykorzystany i przepracowany przez drużynę. - Osobiście uważam, że ta zimowa przerwa jest za długa, ale w tym czasie staraliśmy się ulepszyć przygotowania. Latem zespół był tworzony bardzo szybko, było dużo zmian i ten zimowy okres na pewno był nam potrzebny. I był dla nas bardzo intensywny. Byliśmy na dwóch zgrupowaniach, czyli klub zapewnił nam to, co chcieliśmy jako sztab szkoleniowy, jeśli chodzi o przygotowania. Cieszę się, że w tym okresie mogliśmy tak solidnie popracować - oznajmił Marcin Kaczmarek.

Trener widzewiaków w rozmowie na antenie Radia Łódź zwrócił uwagę na różne aspekty zimowych treningów. - Poprzednia runda uzmysłowiła wielu naszym piłkarzom, w jakim są klubie i jakie są w stosunku do nich oczekiwania. Teraz staraliśmy się udoskonalać przede wszystkim różne aspekty naszej gry. Pod każdym względem. Nie tylko techniczno-taktycznym, bo ten zespół potrzebował też bazy motorycznej. Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego jaki mamy cel. Jest on jasny i oczekujemy pełnego zaangażowania i mobilizacji od drużyny - powiedział szkoleniowiec drużyny lidera drugiej ligi.

Trener odniósł się też do pytania o obecne miejsce Widzewa w tabeli oraz rywali w walce o awans na zaplecze ekstraklasy. - Na pewno zawsze fajnie jest być na czele, ale to jest swego rodzaju trudność. Jeśli chce się awansować to nie można oglądać się na innych, tylko starać się pozostać na szczycie tabeli. Przeciwników mamy godnych i runda rewanżowa będzie bardzo ciekawa chociażby z tego względu, że jest kilka zespołów, które jasno deklarują chęć awansu do I ligi. Mają ku temu podstawy organizacyjne i kadrowe, natomiast my jesteśmy Widzewem, mamy też swoje cele. Chcemy skończyć sezon na miejscu premiowanym bezpośrednim awansem. Oczywiście nikt za darmo nam tego nie da. Jesteśmy przygotowani na twarde mecze, na czternaście bardzo intensywnych spotkań - powiedział Marcin Kaczmarek.

Co jeszcze mówił trener Kaczmarek? Jak odniósł się do potrzeb transferowych drużyny? Cały zapis najnowszego odcinka programu "Nasz Widzew" już wkrótce będzie dostępny na oficjalnym kanale telewizji WidzewTV oraz na stronie internetowej Radia Łódź.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 12.03.2020

Trening 12.03.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela