Aktualności

Marcin Kaczmarek: To będzie najważniejszy mecz sezonu

Trener pierwszej drużyny Widzewa przygotowuje zespół do arcyważnego spotkania ligowego z GKS-em Katowice. W niedzielę czerwono-biało-czerwonych czeka walka z bezpośrednim rywalem do zajęcia miejsca premiowanego awansem.

Łodzianie w niedzielę zmierzą się z trzecim zespołem w tabeli, nad którym przewaga wynosi tylko jedno "oczko”. - Wszyscy zdajemy sobie sprawę z wagi tego spotkania w kontekście walki o awans do I ligi, dlatego jesteśmy bardzo skoncentrowani. Powaga sytuacji powoduje, że nie może być inaczej. Chcemy przygotować się do tego meczu jak najlepiej i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by zapunktować w Katowicach - powiedział Marcin Kaczmarek.

Zadaniem widzewiaków w trakcie meczu z GKS-em będzie wrócić na zwycięskie tory po bolesnej porażce w Siedlcach, która w konsekwencji pozbawiła Widzew pozycji lidera II ligi. - Codziennie od czasu zakończenia izolacji szukamy odpowiedzi na pytania o to, co powoduje wszystkie nasze dotychczasowe problemy. Teoria jest jednak inna niż praktyka, dlatego mam nadzieję, że w niedzielę uda nam się odciąć od tego, co za nami i skoncentrować się na meczu z GKS-em. To najważniejszy mecz w sezonie i każdy zdaje sobie z tego sprawę - podkreślił szkoleniowiec.

W najbliższym meczu trener będzie mógł liczyć na niemal wszystkich zawodników z kadry pierwszej drużyny. - Cały zespół poza Krystianem Nowakiem i Przemysławem Kitą jest zdrowy i normalnie trenuje, co na pewno cieszy, bo daje to możliwość większego manewru w trakcie spotkania. Z drużyną pracuje również Hubert Wołąkiewicz, ale decyzje co do jego ewentualnego występu w Katowicach zapadną przed meczem, po konsultacji z lekarzem i samym zawodnikiem - zapowiedział Marcin Kaczmarek.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 09.05.2021

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 09.05.2021

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 43
8 Odra Opole 42
9 Sandecja Nowy Sącz 40
10 Widzew Łódź 40
11 Chrobry Głogów 39
12 Korona Kielce 35
13 Puszcza Niepołomice 34
Pełna tabela