Aktualności

Marcin Kaczmarek: To był bardzo pożyteczny sparing

Widzew w pierwszym meczu kontrolnym podczas zgrupowania w tureckiej Alanyi przegrał 1:3 ze Stalą Mielec. Po zakończeniu spotkania trener Marcin Kaczmarek ocenił przebieg środowego meczu.

Łodzianie dobrze prezentowali się zwłaszcza w pierwszej części rywalizacji ze Stalą. - Był to dla nas bardzo pożyteczny mecz kontrolny, bo graliśmy z zespołem, który ma uzasadnione aspiracje do gry w ekstraklasie. Zagraliśmy bardzo dobre pierwsze 20 minut, mieliśmy też swoje szanse na zdobycie bramki. Po strzeleniu gola Stal przejęła inicjatywę i do końca starcia przeważała. Musimy pracować nad tym, by nasza gra była zdecydowanie lepsza, bo mamy swoje aspiracje i piłkarzy o określonych parametrach. Po takim meczu na pewno nie możemy być zadowoleni, ale dzięki niemu widzimy, ile jeszcze pracy przed nami - przyznał zaraz po końcowym gwizdku szkoleniowiec pierwszej drużyny.

Trener Kaczmarek podkreślił, że w starciach kontrolnych wynik jest sprawą drugorzędną. - Nie mam wątpliwości, kto był lepszy z przebiegu tego spotkania. Najważniejszy dla mnie na tym etapie pracy nie jest wynik, ale gra, którą musimy szlifować. Do tego są potrzebne starcia z rywalami z wyższych lig, by móc stale podnosić umiejętności i ostatecznie rywalizować na boisku na najwyższym poziomie - zaznaczył szkoleniowiec Widzewa po meczu z wiceliderem pierwszej ligi, który wiosną powalczy o awans do piłkarskiej elity.

Doświadczony szkoleniowiec widzi jednak pozytywy w grze swojej drużyny. - W trakcie meczu ze Stalą było kilka dobrych momentów, które na odprawie trzeba uwypuklić i pochwalić zawodników. Nie zabraknie również oceny złych zachowań - podsumował boiskowe wydarzenia trener Kaczmarek..


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 23.09.2020

Trening 23.09.2020

Tabela rozgrywek

10 GKS Tychy 5
11 Zagłębie Sosnowiec 3
12 Resovia 3
13 Widzew Łódź 3
14 GKS Bełchatów 2
15 Puszcza Niepołomice 1
16 Stomil Olsztyn 1
Pełna tabela