Aktualności

Marcin Broniszewski: Zdobyliśmy cenne informacje

W miniony wtorek delegacja Widzewa Łódź obejrzała na żywo mecz Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki z GKS-em Rolimpexem WIkielec. Asystent Franciszka Smudy liczy, że w sobotę uda się wykorzystać wnioski z tego spotkania.

O ile sztab szkoleniowy i piłkarze wielokrotnie podkreślali, że skupiają się przede wszystkim na własnej grze, w minionych dniach nadarzyły się idealne okoliczności, by - niejako przy okazji - zobaczyć w akcji najbliższego ligowego rywala Widzewa. Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki rozgrywał bowiem przełożony mecz w tygodniu, a nie w weekend.

- Mimo, że myślimy przede wszystkim o naszej grze, cenimy i szanujemy każdego rywala. Dlatego warto, jeśli mecz jest gdzieś w pobliżu i w dogodnym terminie, pojechać i zobaczyć przeciwnika w aktualnej dyspozycji. Mamy sporo informacji, które postaramy się w sobotę wykorzystać. Nie mam co do tego wątpliwości - podkreśla Marcin Broniszewski, który do Aleksandrowa Łódzkiego wybrał się z Sebastianem Zielenieckim i Damianem Kostkowskim.

Widzewiacy z kolei oswajają się w ostatnich dniach naturalną nawierzchnią. Dlatego właśnie w środę i czwartek pracowali na terenie ośrodka sportowego w Gutowie Małym. - Trenujemy tam, bo naturalna płyta jest nam bardzo potrzebna. Mamy koniec marca, gramy mecze ligowe, więc musimy w miarę możliwości jak najwięcej zajęć przeprowadzać na naturalnym boisku - wyjaśnia asystent Franciszka Smudy. - W piątek czeka nas przede wszystkim rozruch, delikatny, lekki trening, więc nie ma sensu dojeżdżać znowu do Gutowa - dodaje.

Łodzianie w miniony weekend pokonali na wyjeździe 2:0 Wartę Sieradz, zacierając plamę po porażce w Nowym Dworze Mazowieckim tydzień wcześniej. Spotkanie z sieradzanami nie było jednak tak łatwe, jak wskazywać może wynik. - Po porażce nie ma miejsca na luz ani swobodę, niezależenie od rywala. Wszystkim zależy wtedy na tym, żeby jak najszybciej się zrehabilitować. Każdy miał więc olbrzymią motywację, żeby wygrać - zaznacza szkoleniowiec, zwracając uwagę na fakt, że spotkanie z Wartą dla całego zespołu było bardzo ważne.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzewskie Mikołajki 6.12.2019

Widzewskie Mikołajki 6.12.2019

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela