Aktualności

Marcin Broniszewski: Nasi piłkarze przechodzą infekcję bezobjawowo

Pierwsza drużyna Widzewa wznowiła treningi. Obecnie zespół trenuje w mniejszych grupach, a zawodnicy przebywający na kwarantannie są odizolowani od reszty piłkarzy.

Gościem porannej audycji w Widzew.FM był Marcin Broniszewski, który opowiedział m.in. o tym, jak wyglądają treningi czy o podejściu zawodników do obecnej sytuacji panującej w całym kraju. - Epidemia w bardzo dużym stopniu dotyka zawodowy sport i nie inaczej jest w naszym przypadku. Niezwykle ciężko jest trenować w okrojonym składzie, a naszym graczom brakuje spędzania czasu razem, treningów czy wyjazdów na mecze. Oni lubią przebywać razem w szatni i na boisku. Widać, że im tego brakuje - skomentował asystent trenera Enkeleida Dobiego.

Co warte podkreślenia, wszyscy piłkarze Widzewa przebywający w kwarantannie przechodzą chorobę bezobjawowo. - Dla nas najcenniejsze jest to, że zawodnicy przechodzą tę chorobę bezobjawowo i mogą podejmować wysiłek fizyczny zlecany przez trenera Migdała. Reszta sztabu pracuje z tymi, którzy nie są zakażeni i trenujemy na pełnych obrotach. Dzisiaj do treningów dołączył kolejny piłkarz, a w okolicach weekendu powinni powrócić następni. Liczymy na to, że wszystko będzie dobrze i wszyscy bez żadnych powikłań wrócą szybko do pracy - zaznaczył trener Broniszewski.

Drugi trener pierwszej drużyny odniósł się także do obaw kibiców, którzy zastanawiają się, czy widzewiacy nie wypadną z rytmu meczowego i jak będzie prezentował się zespół w warunkach meczowych.  - Wypadamy z rytmu w kontekście regularności rozgrywania meczów, natomiast musimy sobie poradzić z zaistniałą sytuacją, podobnie jak zespoły z ekstraklasy czy naszej ligi. Treningi w mniejszym gronie wyglądają inaczej. To prawda, że nie możemy wszystkiego zrealizować jeśli nie mamy kompletnej ekipy. Jesteśmy jednak przygotowani do pracy i nie brakuje nam kreatywności - podkreślił szkoleniowiec.

Zapraszamy do wysłuchania pełnej audycji na antenie Widzew.FM prowadzonej przez Marcina Tarocińskiego. Gościem, oprócz Marcina Broniszewskiego, był także wiceprezes Widzewa Piotr Szor. Najbliższe powtórki o godz. 13:00, 16:00 oraz 20:00.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 24.07.2021

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 24.07.2021

Tabela rozgrywek

6 Górnik Łęczna 56
7 Miedź Legnica 51
8 Odra Opole 49
9 Widzew Łódź 46
10 Sandecja Nowy Sącz 45
11 Chrobry Głogów 44
12 Korona Kielce 41
Pełna tabela