Aktualności

Marcel Gąsior: Zamierzamy walczyć o szóstkę

Były pomocnik Widzewa łódź, który od nowego sezonu reprezentuje barwy Korony Kielce, wie, jakie znaczenie dla obu zespołów będzie miało sobotnie bezpośrednie starcie.

Wiosenne zmagania ligowe Widzew Łódź i Korona Kielce rozpoczną zaległym meczem 16. kolejki, który odbędzie się w sobotę 20 lutego na stadionie przy al. Piłsudskiego 138. Obie drużyny zimowały na lokatach znacznie odbiegających od oczekiwań kibiców. Dlatego muszą dobrze wystartować, by nie stracić kontaktu z czołówką. - Wiemy, jak ważne jest dla nas to spotkanie. Pozycje obu drużyn w tabeli są podobne. Chcemy dobrze ruszyć, co powinno nakręcić nas na kolejne mecze. Podkreśla to na każdym kroku trener Bartoszek. Zamierzamy walczyć o szóstkę, wiemy, że baraże są blisko - zaznaczył Marcel Gąsior, który w środę gościł na antenie Widzew.FM.

Korona Kielce poważnie liczy na atak na górną połowę tabeli. Świadczyć mają o tym między innymi zimowe ruchy kadrowe w drużynie. - Wiemy, jaka jest ta liga. Każdy będzie jeszcze gubić punkty, dlatego chcemy trzymać się blisko czołówki, żeby w pewnym momencie być w stanie ją zaatakować. Jesienią brakowało nam stabilizacji. Traciliśmy niespodziewanie punkty. Zimą wydarzyło się jednak sporo transferów i doszła piłkarska jakość, ale oczywiście wszystko zweryfikuje boisko. Jestem pewien, że wiosną będziemy tworzyć więcej sytuacji niż jesienią, bo tego nam brakowało. Będziemy starać się utrzymywać dłużej przy piłce, ale więcej zdradzić nie mogę - podkreślił 27-letni pomocnik.

Piłkarzem Widzewa Gąsior był w sezonie 2019/2020. Wywalczył z klubem awans do Fortuna 1 Ligi, ale na pewno przenosząc się do Łodzi liczył na więcej niż 12 występów ligowych, w tym zaledwie 5 w wyjściowej jedenastce. - Nie miałem w Widzewie szczęścia. Po przyjściu pojawiła się kontuzja. Nie czuję jednak żadnej zadry do klubu. Cieszę się teraz z tego, że jestem w Koronie. Trener mi zaufał. Czuję się tu potrzebny i liczę, że najbliższa runda potwierdzi moją przydatność w zespole - przyznał zawodnik. - Jestem w kontakcie z wieloma piłkarzami Widzewa. Mam nadzieję, że drużyna wspomina mnie dobrze, bo ja ją na pewno - dodał, pytany o kolegów z szatni czerwono-biało-czerwonych.

Całą rozmowę z Marcinem Broniszewskim odsłuchać można we wtorkowym paśmie powtórkowym "Witamy w Klubie" o 13:00, 16:00 i 20:00 na antenie Widzew.FM. Drugim rozmówcą był Michał Siejak, były pracownik mediów klubowych Korony, a obecnie redaktor weszloFM. Wkrótce program dostępny będzie również w archiwum klubowego radia w serwisie Spotify, na stronie widzew.fm i w aplikacji mobilnej Widzewa Łódź.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

ŁKS - Widzew Łódź 06.03.2021 (cz.II)

ŁKS - Widzew Łódź 06.03.2021 (cz.II)

Tabela rozgrywek

6 Radomiak Radom 31
7 Miedź Legnica 30
8 Chrobry Głogów 26
9 Widzew Łódź 24
10 Odra Opole 24
11 Stomil Olsztyn 23
12 Puszcza Niepołomice 23
Pełna tabela