Aktualności

Manchester United i Borussia Dortmund znów na drodze Widzewa?

W czerwcu drużyna U11 Widzewa prowadzona przez Dariusza Nawrockiego wystąpi w międzynarodowym turnieju MURAPOL CUP w Krakowie.

- Wszystko rozegra się między 8 a 10 czerwca. W Krakowie zobaczymy między innymi Manchester United, Borussię Dortmund czy Spartę Praga - zapewnia organizator turnieju, Marek Konieczny. Swój udział w MURAPOL CUP 2018 potwierdziły już także: FC Porto, Espanyol Barcelona, SC Heerenveen, Anderlecht Bruksela, Dynama Kijów oraz krakowska Akademia Piłkarska AP 21 w roli gospodarza i Widzew Łódź.

- Z zagranicy przyjedzie 8-10 klasowych zespołów, z którymi zmierzą się nasza Akademia 21 i drużyna Widzewa U11. Oprócz tego rozegrany zostanie turniej, w którym inne kluby powalczą o udział w głównych rozgrywkach w przyszłym sezonie - wyjaśnia Mirosław Szymkowiak, były znakomity piłkarz Widzewa, współorganizator turnieju i współtwórca Akademii 21 im. Henryka Reymana.

W programie turnieju przewidziany jest "Mecz Gwiazd" w którym na boisku wystąpi wielu byłych reprezentantów Polski, gości Tomasza Frankowskiego i Mirosława Szymkowiaka. Patronat Honorowy objęli: Prezydent Miasta Krakowa - Jacek Majchrowski oraz Prezes PZPN - Zbigniew Boniek. Dla uczestników przewidziano również wiele pozasportowych atrakcji, między innymi zwiedzanie najpiękniejszych miejsc Krakowa, a także wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce.

Najważniejsza będzie jednak rywalizacja na boisku. - W przypadku tych najlepszych klubów nie tylko nazwy są wielkie, ale już po ich najmłodszych piłkarzach widać myślenie dorosłych ludzi, mimo że warunki fizyczne nie na wszystko im jeszcze pozwalają. Dla naszych dzieciaków jest to na pewno wielkie przeżycie, co potwierdzić mogą też widzewiacy, którzy już rok temu brali udział w imprezie - podkreśla "Szymek". Dwukrotny mistrz Polski z Widzewem w środę razem z Markiem Koniecznym odwiedził #SerceŁodzi, gdzie ustalał szczegóły organizacji turnieju i udziału w nim łodzian.

Widzew U11 trenera Dariusza Nawrockiego to oficjalny partner Akademii Widzewa, dla którego międzynarodowa rywalizacja to nie pierwszyzna. W kwietniu zespół ten uczestniczył w turnieju we Frankfurcie nad Menem, gdzie grały również ekipy: Olympique Marsylia, Besiktasu i Galatasaray Stambuł czy Evertonu.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela