Aktualności

Mało czasu, dużo pracy. Wracają widzewiacy!

W poniedziałek 3 sierpnia czerwono-biało-czerwoni rozpoczną przygotowania do sezonu 2020/2021. Tego dnia przed południem pierwszy trening z zespołem poprowadzi Enkeleid Dobi.

- Na początku dobrze by było mieć chociaż trzy miesiące, żeby móc w ogóle wprowadzić swoją wizję gry, tymczasem my za trzy miesiące będziemy już w trakcie sezonu - przyznał nowy trener Widzewa dzień po podpisaniu kontraktu z klubem z al. Piłsudskiego 138 (WIĘCEJ). Czasu albański szkoleniowiec będzie miał bardzo mało, bo już w ostatni weekend sierpnia ruszają rozgrywki ligowe, a za niespełna dwa tygodnie łodzianie wystartują w nowej edycji Totolotek Pucharu Polski.

Enkeleid Dobi musi więc wykorzystać do maksimum każdą dostępną jednostkę treningową. Pierwsza z nich odbędzie się już w poniedziałek 3 sierpnia przed południem. Piłkarze w premierowym mikrocyklu pod wodzą nowego trenera pracować będą w ośrodku szkoleniowym w Parku 3 Maja do piątku włącznie, w tym we wtorek dwukrotnie, a w sobotę rozegrają pierwszy letni sparing. Ich rywalem będzie KKS Kalisz, który w minionym sezonie wywalczył awans z III do II ligi.

Kolejny mikrocykl treningowy, po weekendzie, będzie najprawdopodobniej przedzielony wspomnianym meczem w Totolotek Pucharze Polski. Jego dokładny termin ustalony zostanie dopiero po wyłonieniu rywala Widzewa w tych rozgrywkach, czyli zwycięzcy finału łódzkich wojewódzkich rozgrywek Pucharu Polski z sezonu 2019/2020. O prawo gry z widzewiakami 5 sierpnia zmierzą się Unia Skierniewice i Pelikan Łowicz.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - PSV Łódź (U16) 15.05.2021

Widzew Łódź - PSV Łódź (U16) 15.05.2021

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 43
8 Odra Opole 42
9 Sandecja Nowy Sącz 40
10 Widzew Łódź 40
11 Chrobry Głogów 39
12 Korona Kielce 35
13 Puszcza Niepołomice 34
Pełna tabela