Aktualności

Małe derby Łodzi dla Widzewa!

Widzewiacy z rocznika 2006 okazali się lepsi od lokalnych rywali. W sobotnich małych derbach Łodzi pokonali ŁKS 4:3.

Podopieczni trenera Krzysztofa Kaszuby mierzyli się z juniorami Łódzkiego Klubu Sportowego na obiekcie przy ul.Minerskiej. Derbowe starcie rozgrywane było w systemie 3x20 minut i zakończyło się zwycięstwem czerwono-biało-czerwonych. Wynik otworzyli piłkarze ŁKS-u. Młodzi widzewiacy pokazali jednak słynny - nie tylko w Polsce - "widzewski charaker" i zaczęli odrabiać straty. Jak się okazało - nie po raz ostatni w tym meczu.

Chociaż przewaga piłkarzy Kaszuby była widoczna gołym okiem, to grad strzałów nie zamieniał się na zdobycze bramkowe. Zawodników ŁKS-u ratowały słupki i poprzeczki, co w efekcie - zgodnie ze starym, piłkarskim przysłowiem o niewykorzystanych sytuacjach - zemściło sie na widzewiakach. Po drugiej tercji to lokalni rywale RTS-u schodzili z boiska uśmiechnięci, wygrywali bowiem 3:1. 

Nie od dziś jednak wiadomo, że Widzew gra do końca. Tę maksymę wcielili w życie piłkarze RTS-u i w ostatnich 20. minutach strzelili trzy bramki. Tym samym przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść w imponującym stylu. Po dwie bramki w młodzieżowych derbach Łodzi zdobywali Lachowski i Staszczyk.

Widzew 2006: Matłacki, Glapiński, Pędziejewski, Tarociński, Chądzyński, Lachowski, Staszczyk oraz Trzeciak, Burtek i Wiśniewski. 

Fot. Aneta Glapińska
Źródło: Remigiusz Matłacki


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wokół meczu z Victorią Sulejówek 10.03.2018

Wokół meczu z Victorią Sulejówek 10.03.2018

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 38
2 Sokół Aleksandrów Łódzki 38
3 Lechia Tomaszów Mazowiecki 33
4 Ursus Warszawa 31
5 Huragan Morąg 30
6 Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 29
7 Victoria Sulejówek 28
Pełna tabela