Aktualności

Małe derby Łodzi dla Widzewa!

Widzewiacy z rocznika 2006 okazali się lepsi od lokalnych rywali. W sobotnich małych derbach Łodzi pokonali ŁKS 4:3.

Podopieczni trenera Krzysztofa Kaszuby mierzyli się z juniorami Łódzkiego Klubu Sportowego na obiekcie przy ul.Minerskiej. Derbowe starcie rozgrywane było w systemie 3x20 minut i zakończyło się zwycięstwem czerwono-biało-czerwonych. Wynik otworzyli piłkarze ŁKS-u. Młodzi widzewiacy pokazali jednak słynny - nie tylko w Polsce - "widzewski charaker" i zaczęli odrabiać straty. Jak się okazało - nie po raz ostatni w tym meczu.

Chociaż przewaga piłkarzy Kaszuby była widoczna gołym okiem, to grad strzałów nie zamieniał się na zdobycze bramkowe. Zawodników ŁKS-u ratowały słupki i poprzeczki, co w efekcie - zgodnie ze starym, piłkarskim przysłowiem o niewykorzystanych sytuacjach - zemściło sie na widzewiakach. Po drugiej tercji to lokalni rywale RTS-u schodzili z boiska uśmiechnięci, wygrywali bowiem 3:1. 

Nie od dziś jednak wiadomo, że Widzew gra do końca. Tę maksymę wcielili w życie piłkarze RTS-u i w ostatnich 20. minutach strzelili trzy bramki. Tym samym przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść w imponującym stylu. Po dwie bramki w młodzieżowych derbach Łodzi zdobywali Lachowski i Staszczyk.

Widzew 2006: Matłacki, Glapiński, Pędziejewski, Tarociński, Chądzyński, Lachowski, Staszczyk oraz Trzeciak, Burtek i Wiśniewski. 

Fot. Aneta Glapińska
Źródło: Remigiusz Matłacki


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

AMP Futbol Ekstraklasa Łódź - 25.10.2020

AMP Futbol Ekstraklasa Łódź - 25.10.2020

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 13
8 Radomiak Radom 13
9 Puszcza Niepołomice 11
10 Widzew Łódź 11
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
13 Chrobry Głogów 9
Pełna tabela