Aktualności

Maciej Szymański: Zawodnicy mają okazję trenować w ciszy i spokoju

Oprócz pierwszej drużyny Widzewa, treningi wznowili również zawodnicy Akademii. O specyfice pracy wynikającej z przestrzegania rygorystycznych obostrzeń o powiedział na antenie Widzew.FM Maciej Szymański.

Akademia Widzewa wrócił do zajęć w poniedziałek, jednak w formie zdecydowanie odbiegającej od normy, do której przyzwyczaili się zarówno zawodnicy jak i trenerzy. - Obecna praca wymaga zaangażowania całego sztabu szkoleniowego i sporej logistyki. Chłopcy muszą być podzieleni na małe grupy, a do treningów wykorzystujemy cztery boiska. Łatwo nie jest, ale możemy dzięki temu mieć bardziej indywidualny kontakt zawodnikami. Obciążenia będą sukcesywnie rosnąć, bo musimy brać pod uwagę długą przerwę, którą mamy za sobą - opowiadał dyrektor widzewskiej kuźni talentów prosto z ośrodka przy ulicy Małachowskiego.

Maciej Szymański w rozmowie z Marcinem Tarocińskim przybliżył również kulisy pracy trenerów, których sam postanowił wesprzeć w prowadzeniu zajęć. - Jak wszyscy, to wszyscy. Trenerzy nie rotują pomiędzy grupami, by nie zwiększać ryzyka zakażenia. Staramy się, by szkoleniowcy pracując z kolejną kategorią wiekową, trzymali się danego dnia jednego konkretnego boiska.

Prowadzenie treningów w trakcie panującego w kraju stanu epidemii sprawia wiele problemów, ale daje też ciekawe możliwości. - Możemy lepiej poznać zawodników, ćwiczyć technikę. Atmosfera treningu też jest specyficzna. Na obiektach jesteśmy sami, czyli wyłącznie zawodnicy i trenerzy, którzy pracują w ciszy i spokoju. Nie ma innych bodźców, dlatego można stworzyć profesjonalną atmosferę - mówił dyrektor Akademii w Widzew.FM.

Co przyniesie przyszłość? - Musimy być gotowi na różne warianty, czekamy na decyzje Polskiego Związku Piłki Nożnej. Być może spotkań ligowych nie będziemy już w tym sezonie rozgrywać, ale dla nas najważniejsze są kwestie dotyczące procesu treningowego - uspokajał Szymański.

Na koniec szef widzewskiej szkółki piłkarskiej przybliżył aspekty, nad którymi pracują zawodnicy w trakcie treningów. - Możemy skupić się na umiejętnościach wykonawczych, a zaczynamy zawsze od aktywacji ruchowej przygotowującej do dalszego działania. W poniedziałek były to na przykład akcenty związane z prowadzeniem piłki. Na boisku mamy 6 zawodników, więc możemy również budować aspekty komunikacyjne, które w przyszłości piłkarze będą mogli wykorzystać w trakcie meczów - zakończył Maciej Szymański.

Całą rozmowę z dyrektorem Akademii Widzewa kibice czerwono-biało-czerwonych mogą wysłuchać w powtórkach porannej audycji o godzinach 13:00 i 16:00, uruchamiając odtwarzacz Widzew.FM na oficjalnej stronie klubu: widzew.com (znajdziecie go na górnym pasku głównym witryny). Zachęcamy do słuchania oficjalnego radia Widzewa Łódź!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Tabela rozgrywek

1 Korona Kielce 22
2 Widzew Łódź 20
3 Sandecja Nowy Sącz 16
4 Miedź Legnica 15
5 Podbeskidzie Bielsko-Biała 15
6 GKS Tychy 15
7 ŁKS Łódź 14
Pełna tabela