Aktualności

Maciej Szymański: Każdy ma swoje ambicje

W kolejnej odsłonie "Młodzieżówki" na antenie radia Widzew.FM nie brakowało ciekawych tematów dotyczących bieżącej pracy widzewskiej Akademii.

Głównym tematem programu prowadzonego wspólnie przez Arkadiusza Stolarka i dyrektora Macieja Szymańskiego były najciekawsze i najważniejsze w ostatnim czasie działania podejmowane w Akademii Widzewa. - Odbyły się ostatnie w tym sezonie ligowym szkolenia dla trenerów oraz otwarte warsztaty on-line, które dotyczyły tworzenia kultury klubu i miały pokazać narzędzia, z których korzystamy przy realizowaniu naszej pracy, a także wartości, które za nią stoją. Dodatkowo miał miejsce webinar, z klubami partnerskimi, podczas którego szczegółowo omawialiśmy zachowania w centrum gry w atakowaniu - wyjaśnił Szymański.

Miniony czas to również wiele pracy praktycznej - treningowej i ewaluacyjnej. - Jesteśmy też w trakcie dni otwartych, stanowiących nabór do najmłodszego zespołu. Pojawili się na nich zawodnicy z klubów partnerskich, co również pozwala nam oceniać pracę wykonaną dotychczas przez ich trenerów - dodał dyrektor Akademii, przypominając, że w jej struktury wchodzi nowy rocznik, który utworzy drużynę U12 na sezon 2020/2021.

Maciej Szymański podkreślił, że on i jego współpracownicy przykładają dużą rolę nie tylko do rozwoju piłkarzy, ale też ich opiekunów. - W najbliższym czasie odbywać będą się indywidualne rozmowy podsumowujące z każdym z trenerów. Będziemy podejmować decyzje o dalszej ścieżce rozwoju, ale przy poznaniu ich spojrzenia, wyobrażenia swojej roli i przyszłości w klubie. Każdy ma swoje ambicje, ale niekiedy warto usłyszeć zdanie osoby, która z boku obserwuje poczynania i wyciąga wnioski - zaznaczył.

Na kolejne odcinki "Młodzieżówki" - audycji w całości poświęconej Akademii Widzewa, zapraszamy do Widzew.FM w każdy piątek od godziny 19:00.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

AMP Futbol Ekstraklasa Łódź - 25.10.2020

AMP Futbol Ekstraklasa Łódź - 25.10.2020

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 13
8 Radomiak Radom 13
9 Puszcza Niepołomice 11
10 Widzew Łódź 11
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
13 Chrobry Głogów 9
Pełna tabela