Aktualności

Maciej Stoczkiewicz: Amp futboliści zrobili postęp w swojej grze

Po piłkarzach pierwszej drużyny Widzewa do wznowienia rozgrywek szykują się również klubowi amp futboliści, co było jednym z tematów porannej audycji na antenie Widzew.FM.

Maciej Stoczkiewicz był gościem Marcina Tarocińskiego i w trakcie "Widzewskiego Poranka" przybliżył słuchaczom najbliższe plany sekcji. A tych jest dużo, bo już 27 czerwca łódzcy amp futboliści rozegrają pierwszy po przymusowej przerwie mecz, w którym rywalem będzie Warta Poznań. Spotkanie zostanie zorganizowane na boisku w ośrodku szkoleniowym przy ulicy Małachowskiego. - Będziemy chcieli zrewanżować się poznaniakom za nieznaczną porażkę z lutowego sparingu. Jesteśmy bardzo zmobilizowani, by udowodnić rywalom, że umiemy grać w piłkę i mogę zapewnić, że nastroje w zespole są bardzo bojowe.

Niestety, ciągle nie wiadomo, czy spotkanie z Warta zostanie zorganizowane przy udziale publiczności. - Razem z piłkarzami z Poznania będziemy chcieli zachować wszelkie środki ostrożności i liczymy się z tym, że przyjdzie nam grać bez kibiców. Szkoda, bo widzimy wzrost zainteresowania amp futbolem w Łodzi. Co tydzień trenujemy na Stawach Jana i wielu przechodniów i spacerowiczów chętnie obserwuje nasze zajęcia. Duża szkoda, że mecz najprawdopodobniej rozegramy bez publiczności, ale zawsze stawiamy ostrożność i bezpieczeństwo na pierwszym miejscu - mówił Stoczkiewicz, który wspólnie z Rafałem Pierzchalskim był inicjatorem utworzenia sekcji amp futbolu w Widzewie Łódź.

Co ciekawe, na antenie klubowego radia ujawniono informację o planowanej organizacji amp futbolowego Pucharu Polski. Do rywalizacji, którą zaplanowano na 5 lipca, mają przystąpić trzy kluby. Widzewiakom przyjdzie walczyć z poznańską Wartą i Husarią Kraków. Warto podkreslić, że zawodnicy łódzkiego klubu robią stałe postępy w swojej grze i do współzawodnictwa nie powinni podchodzić skazani na porażkę. - Gdyby ktoś porównał nasze obecne treningi z tymi z września, to zobaczyłby ogromny progres u piłkarzy. Chłopakom piłka przy nodze na pewno nie przeszkadza, polepszyliśmy też aspekty szybkości i zwrotności. Przed pierwszym, lutowym meczem z Wartą mogliśmy mieć pewne wątpliwości co do tego, jak będziemy się prezentować, ale teraz czujemy dużo większy spokój.

Na koniec w rozmowie poruszono temat zbliżającego się starcia z Legią Warszawa, które zostanie rozegrane na wirtualnej murawie. - Na pomysł wpadliśmy przy okazji spotkania w Domu Dziecka przy ulicy Małachowskiego, gdzie byliśmy razem z przedstawicielami e-sportowców z Red Wolves. Nasza współpraca się zacieśnia, a planowany mecz jest tego przykładem - opowiedział Maciej Stoczkiewicz. Przypomnijmy, że starcie pomiędzy Widzewem a Legią zaplanowano na 22 czerwca.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Górnik Łęczna - Widzew Łódź 17.10.2020

Górnik Łęczna - Widzew Łódź 17.10.2020

Tabela rozgrywek

6 GKS Tychy 14
7 Miedź Legnica 13
8 Puszcza Niepołomice 11
9 Widzew Łódź 11
10 Radomiak Radom 10
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
Pełna tabela