Aktualności

Maciej Kazimierowicz: Zrealizowaliśmy plan w stu procentach

Pomocnik Widzewa przyznał, że - choć wynik na to nie wskazuje - MKS Ełk postawił Widzewowi trudne warunki, zwłaszcza w pierwszej połowie. Po raz kolejny jednak łodzianie udowodnili swoją wyższość w drugiej odsłonie spotkania.

Maciej Kazimierowicz z powodu nadmiaru żółtych kartek nie grał w pamiętnym meczu w Ełku w ubiegłym sezonie. Po sobotnim spotkaniu z MKS-em nie ukrywał jednak zadowolenia z faktu, że Widzewowi udało się wziąć rewanż za odebranie szans awansu do II ligi. - Z tyłu głowy siedziało nam to przegrane spotkanie w Ełku i bardzo chcieliśmy zrewanżować się rywalom, aczkolwiek za każdym razem wychodzimy na boisko po to, aby wygrać. Dziś udało nam się zrealizować plan w stu procentach - mówił tuż po końcowym gwizdku sędziego pomocnik Widzewa.

Podobnie jak w poprzednim meczu z Sokołem Aleksandrów Łódzki, w pierwszej połowie podopiecznym trenera Franciszka Smudy trudno było sforsować szyki obronne przeciwnika. - Choć wynik może na to nie wskazywać, Ełk postawił nam dzisiaj trudne warunki, zwłaszcza w pierwszych 45 minutach. MKS od początku bronił się na swojej połowie właściwie całą jedenastką, nawet ich napastnicy grali tuż obok środkowych obrońców, dlatego trudno było nam rozgrywać akcje - dodał.

W drugiej odsłonie Widzewowi udało się jednak w pełni udokumentować swoją przewagę. Bramki zdobywali kolejno Daniel Mąka, Daniel Świderski, Mateusz Michalski i Mateusz Ostaszewski. - Dopóki rywal miał siły, starał się nam przeciwstawiać. Jednak to nasz zespół dłużej utrzymywał się przy piłce, zmuszaliśmy ełczan do biegania i w drugiej połowie tych sił zaczęło im już brakować. Pojawiły się większe luki między formacjami, łatwiej było nam konstruować akcje ofensywne i w konsekwencji strzeliliśmy cztery bramki - powiedział Maciej Kazimierowicz.

Defensywny pomocnik Widzewa opuścił plac gry w 69. minucie, a zmiana była spowodowana lekkim urazem Kazimierowicza, który w jednej z akcji został kopnięty przez rywala kolanem w plecy. Nie jest to jednak poważna kontuzja i Maciej Kazimierowicz będzie gotowy do gry w meczu 6. kolejki przeciw Legii II Warszawa.

 


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Stomil Olsztyn 16.02.2019

Widzew Łódź - Stomil Olsztyn 16.02.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 41
2 Widzew Łódź 39
3 Elana Toruń 36
4 GKS Bełchatów 34
5 Górnik Łęczna 34
6 Stal Stalowa Wola 31
7 Olimpia Grudziądz 31
Pełna tabela