Aktualności

Maciej Kazimierowicz: Złapaliśmy trochę oddechu

Łodzianie kończą cykl przygotowań do kolejnego meczu ligowego. W niedzielę na własnym terenie zmierzą się z GKS-em Wikielec.

Piłkarze Widzewa Łódź po dwóch słabszych spotkaniach zapisali na swoim koncie dwa zwycięstwa z rzędu. Nastroje w zespole uległy wyraźnej poprawie. - Faktycznie po tych dwóch meczach złapaliśmy trochę oddechu i czujemy się pewniej, aczkolwiek nie chcemy nikogo zlekceważyć. Do każdego spotkania musimy podchodzić maksymalnie skoncentrowani, ponieważ na tym etapie rozgrywek nie ma już miejsca na błędy - powiedział Maciej Kazimierowicz.

W niedzielę w Sercu Łodzi podopieczni Franciszka Smudy zagrają z GKS-em Wikielec. W rundzie jesiennej spotkanie w Wikielcu zakończyło się niespodziewanym remisem 2:2. - Tamten remis w Wikielcu nie miał prawa się przydarzyć, ale to tylko potwierdzenie tezy, że w piłce nożnej wszystko jest możliwe. Teraz musimy zagrać na tyle dobrze, żeby nie czuć się tak, jak czuliśmy się po tamtym meczu. Musimy wymazać z głów, że to ostatnia drużyna w tabeli. Trzeba wyjść na boisko i bez zbędnych kalkulacji zaatakować rywala - dodał pomocnik Widzewa.

Nie ulega wątpliwości, że na korzyść gospodarzy będzie przemawiać nie tylko poziom sportowy, ale i atut własnego terenu. Czerwono-biało-czerwoni będą mogli w niedzielę tradycyjnie liczyć na swoich kibiców. - Oczywiście robi nam różnicę to, czy gramy na własnym terenie czy na wyjeździe. Meczu u siebie to przede wszystkim własny teren i pewna przewaga mentalna, ale też lepsze warunki do gry. Dodatkowo nasza fantastyczna publiczność tworzy w Sercu Łodzi wspaniałą atmosferę - podsumował Kazimierowicz.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela