Aktualności

Maciej Kazimierowicz: Zawsze można coś poprawić

Po zwycięstwie nad Turem 4:0, pomocnik Widzewa Łódź, Maciej Kazimierowicz zaznaczył, że wciąż są jeszcze elementy, nad którymi drużyna musi solidnie pracować.

Przewaga piłkarzy Franciszka Smudy w sobotnim meczu nie podlegała dyskusji. Mimo tego,  zawodnik Widzewa uważa, że nie wszystko działa jeszcze idealnie. - Myślę, że zawsze możemy coś poprawić w naszej grze. Staramy się korygować błędy i ulepszać niektóre elementy z meczu na mecz. Są tematy z których już możemy być zadowoleni i są takie, które wymagają od nas jeszcze pracy. Najważniejsze, że udało się wygrać i strzelić cztery bramki, nie tracąc przy tym ani jednej. Kontrolowaliśmy ten mecz od pierwszej do ostatniej minuty - powiedział Maciej Kazimierowicz.

Przyjezdni próbowali dzielnie stawiać czoła widzewskiej ofensywie, ale z biegiem czasu popełniali coraz to więcej błędów. - Sytuacja, gdy rywal broni się praktycznie całą drużyną nie jest dla nas komfortowym rozwiązaniem. Właśnie dlatego na treningach sporo pracujemy nad atakiem pozycyjnym. Musimy przy tym wykazać się ogromną cierpliwością, szybko przemieszczać piłkę w różne sektory i skrupulatnie szukać błędów w ustawieniu przeciwnika - wyjaśnił „Kazik”.

Widzew do przerwy mógł cieszyć się z jednobramkowego prowadzenia. Po zmianie stron, podopieczni  Smudy dopisali do swojego konta jeszcze trzy trafienia. - W drugiej połowie Tur popełnił więcej błędów, dlatego stracił więcej bramek. Ich zmęczenie z pewnością też miało wpływ na kolejne sytuacje bramkowe. My byliśmy konsekwentni i przyniosło to oczekiwane efekty - podsumował pomocnik.  


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Śniadanie Widzewskiego Klubu Biznesu 12.12.2019

Śniadanie Widzewskiego Klubu Biznesu 12.12.2019

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela