Aktualności

Maciej Kazimierowicz: Trenujemy z jasnym celem

Nowy pomocnik Widzewa Łódź jest zadowolony z pracy, jaką wykonuje cały zespół pod okiem trenera Przemysława Cecherza.

Maciej Kazimierowcz był pierwszym wzmocnieniem Widzewa w przerwie zimowej obecnego sezonu. Występujący wcześniej w Błękitnych Stargard pomocnik w Łodzi pierwszy raz miał okazję poznać warsztat trenerski nowego szkoleniowca Widzewa. Z zajęć pod jego okiem wydaje się być jednak zadowolony. - Z trenerem Cecherzem pracuje mi się bardzo dobrze. Od samego początku podkreślam, że trenujemy z jasnym celem oraz wysoką intensywnością - przyznał 24-letni zawodnik.

W sobotę Kazimierowicz był jednym z niewielu zawodników kadry pierwszego zespołu, którzy wystąpili w sparingu z Wartą Sieradz. Ambitny piłkarz, choć do jego zadań należało głównie rozbijanie ataków drużyny przeciwnej, z bezbramkowego remisu nie był zadowolony. - Dzisiejszy mecz oceniam bardzo średnio. Nie ma co ukrywać, że takie spotkania powinniśmy wygrywać, ale trzeba pod uwagę wziąć fakt, że w naszym składzie było tego dnia sporo chłopaków z juniorów oraz zawodników testowanych - zauważył nasz rozmówca.

Nowy zawodnik w widzewskim zespole w starciu z Wartą rozegrał pełne 90 minut. Bardzo zależało na tym trenerowi Widzewa, który w drugiej połowie, żeby pozostawić Kazimierowicza na boisku, przesunął go na lewą obronę, gdzie w pierwszej części spotkania gorzej radził sobie jeden z jego młodszych kolegów. Pochodzący z Koszalina piłkarz nie miał jednak z tym żadnych problemów, a na nowej dla siebie pozycji zaprezentował się bardzo solidnie.

- Co do występu w drugiej połowie na lewej obronie to pewnie było to spowodowane obecnością młodych zawodników i piłkarzy testowanych, którzy nominalnie sa środkowymi pomocnikami, dlatego zarówno ja, jak i Paweł Broniszewski, zostaliśmy przesunięci na obronę, żeby inni mogli się pokazać na swoich nominalnych pozycjach. Odbieram to przede wszystkim jako nowe doświadczenie - podkreślił Kazimierowicz w rozmowie z widzew.com.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Górnik Łęczna 21.08.2019 (cz. III)

Widzew Łódź - Górnik Łęczna 21.08.2019 (cz. III)

Tabela rozgrywek

6 Olimpia Elbląg 9
7 Górnik Łęczna 9
8 Błękitni Stargard 9
9 Widzew Łódź 8
10 Lech II Poznań 7
11 Elana Toruń 7
12 Skra Częstochowa 7
Pełna tabela