Aktualności

Maciej Humerski zawodnikiem Widzewa

Z przyjemnością informujemy, że Widzew Łódź pozyskał kolejnego zawodnika przed nadchodzącą rundą wiosenną. Jest nim bramkarz, Maciej Humerski.

To kolejny powrót do Widzewa tej zimy po przyjściu w połowie grudnia Patryka Wolańskiego. Maciej Humerski to wychowanek czerwono-biało-czerwonych, który później reprezentował barwy siedmiu klubów, a były nimi kolejno: KS Paradyż, Włókniarz Konstantyntów Łódzki, Piast Gliwice, Concordia Piotrków Trybunalski, Dolcan Ząbki, Zawisza Rzgów oraz Olimpia Zambrów.

Najwięcej sezonów, bo aż osiem, nowy golkiper łódzkiego klubu spędził w Ząbkach. Humerski miał wówczas okazję dwukrotnie stanąć w bramce przeciwko swojemu macierzystemu klubowi - wiosną sezonu 2008/2009, kiedy to Dolcan przegrał przy al. Piłsudskiego 1:2, a także rok później (goście z Humerskim między słupkami ulegli wówczas 0:3). Po raz trzeci świeżo zakontraktowany bramkarz występował przeciwko Widzewowi wiosną poprzedniego sezonu na obiekcie Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ul. Milionowej, kiedy to był zawodnikiem Zawiszy.

Wróciłem, nie licząc półrocznej przerwy, po dziesięciu latach. Po dekadzie poza Łodzią miło jest wrócić, chociaż sporo tutaj nowych twarzy. Ludzie się zmieniają co chwilę, ale jest kilku zawodników dobrze mi znanych. Michała Czaplarskiego znam chyba ze dwadzieścia lat, również trenera Grzeszczakowskiego. Przeciwko kilku zawodnikom grałem, jak chociażby Adrian Budka, który w 2008 roku grał w bardzo silnym, pierwszoligowym Widzewie pod wodzą Pawła Janasa. Jak na warunki pierwszoligowe Widzew miał wtedy bardzo mocny skład, był nieosiągalny dla nikogo. Cieszy mnie ten powrót. Zobaczymy, co czas przyniesie, ale myślę, że będzie dobrze - przyznał doświadczony bramkarz.

Piłkarz, który od początku okresu przygotowawczego trenował już z Widzewem, związał się w czwartek z klubem umową na okres półtora roku. Oprócz walki o miejsce w pierwszym składzie, Maciej Humerski odpowiadać będzie również za szkolenie młodych bramkarzy RTS.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

GKS Katowice - Widzew Łódź 12.07.2020

GKS Katowice - Widzew Łódź 12.07.2020

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 58
2 Widzew Łódź 55
3 GKS Katowice 54
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela