Aktualności

Maciej Humerski: Bramkarz jest jak saper

Piłkarze Widzewa Łódź powoli kończą przygotowania do nowego sezonu. Szczególnie emocjonująco wygląda rywalizacja o pozycję pierwszego bramkarza.

Widzew Łódź pokonał Broń Radom w przedostatnim meczu kontrolnym w ramach okresu przygotowawczego do  nowego sezonu. O ile łodzianie powoli kończą swoje przygotowania, to goście dopiero je rozpoczynają. - Bardzo fajnie przepracowaliśmy okres przygotowawczy i myślę, że powinno to zaprocentować w sezonie. Jesteśmy po obozie w Opalenicy, gdzie ciężko trenowaliśmy. Wczoraj mieliśmy testy, a Broń przyjechała na sparing po pierwszym treningu, także na pełnej świeżości. Pewnie jutro będą umierać - powiedział po meczu Maciej Humerski.

W zespole Radosława Mroczkowskiego zapowiada się bardzo emocjonująca walka o rolę pierwszego bramkarza. W poprzednim sezonie rundę jesienną zdominował Patryk Wolański, ale wiosną nabawił się urazu i jego rolę przejął z powodzeniem właśnie Humerski. - Po to jest trzech bramkarzy, żeby walczyć o to jedno miejsce w składzie. Zazwyczaj jest tak, że jeśli bramkarz wskoczy na pozycję numer jeden na początku rundy, to jeśli nie przydarzy mu się jakaś kontuzja czy seria błędów, trudno jest mu to miejsce odebrać. To z pożytkiem dla drużyny - dodał Humerski.

Bramkarz Widzewa przyznał, że nowi zawodnicy szybko zgrywają się z resztą zespołu. - Myślę, że nowi zawodnicy dobrze wkomponują się w nasz skład - powiedział. Jednocześnie zaznaczył, że na swojej pozycji w niektórych momentach może liczyć wyłącznie na siebie. - Dobrze mi się współpracuje z naszą linią obrony. Pozycja, na której występuję, to taka "samotność bramkarza" - albo sobie radzisz, albo nie. Jak się raz pomylisz, to trochę tak jak saper. Nie będzie powtórki - podsumował.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Pub "W Sercu Łodzi" 13.02.2019

Pub "W Sercu Łodzi" 13.02.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 41
2 Widzew Łódź 39
3 Elana Toruń 36
4 GKS Bełchatów 34
5 Górnik Łęczna 34
6 Stal Stalowa Wola 31
7 Olimpia Grudziądz 31
Pełna tabela