Aktualności

Łukasz Matusiak w Widzew.FM: Nie zamierzamy się przed Widzewem bronić

Asystent pierwszego trenera Zagłębia Sosnowiec przewiduje, że sobotni mecz jego drużyny z czerwono-biało-czerwonymi będzie rywalizacją otwartą i obfitującą w wiele sytuacji bramkowych.

Najbliższy rywal Widzewa Łódź zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. Sosnowiczanie wiosną grają ciekawą, dobrze ocenianą przez obserwatorów, piłkę, ale nie przekłada się to jeszcze na oczekiwane wyniki. Dopiero w minionej kolejce Zagłębie wygrało swój pierwszy mecz rundy rewanżowej, pokonując 2:1 Stomil Olsztyn. - W naszej sytuacji bardzo potrzebne są punkty. Zgadzam się z opiniami mówiącymi, że gramy nieźle, ale skupić musimy się na konkretach, czyli zdobywaniu goli i punktów - przyznał na antenie Widzew.FM Łukasz Matusiak, drugi trener Zagłębia, a w przeszłości piłkarz Widzewa Łódź.

Darzący sporym sentymentem klub z Al. Piłsudskiego 138 szkoleniowiec śledzi z zainteresowaniem jego ligowe poczynania i zdaje sobie sprawę, że ekipę z Sosnowca czeka w najbliższym meczu trudne zadanie. - Widać, że ta drużyna ma swój charakter i pomysł na grę. Widać rękę trenerów. Jak pokazuje tabela, ich praca przynosi punkty i daje efekt. Na pewno będziemy jednak chcieli znaleźć sposób, żeby w sobotę zaskoczyć Widzew - podkreślił w rozmowie z Marcinem Tarocińskim w programie "Witamy w Klubie". - Jakie silne strony ma Widzew? Defensywę, z dwoma niezłymi stoperami i na pewno mocne skrzydła. Do tego dochodzi środek, który wcześniej miał swoje problemy, ale teraz wygląda coraz lepiej - przyznał.

Zagłębie Sosnowiec nie jest w tym sezonie wygodnym rywalem dla zespołu Enkeleida Dobiego. Wiosną w Łodzi rywalizacja z nim zakończyła się remisem 1:1, choć Widzew większość spotkania grał wówczas w osłabieniu. Zimą górą w sparingu był z kolei zespół ze Śląska, który wygrał 1:0 po bramce Mateusza Machały. Kto w sobotę będzie w lepszym humorze po końcowym gwizdku? - Znam założenia własnej drużyny i myślę, że będzie to otwarty mecz, w którym będzie dużo sytuacji. Tak chcemy grać, nie zamierzamy się bronić - zapewnił Matusiak, dodając, że Zagłębie będzie chciało od początku narzucić gościom swój styl gry.

Więcej o sytuacji w Zagłębiu Sosnowiec dowiedzieć można się słuchając całej rozmowy z Łukaszem Matusiakiem w audycji "Witamy w Klubie", która wyemitowana zostanie ponownie w paśmie powtórkowym Widzew.FM o 13:00, 16:00 i 20:00. Wkrótce program dostępny będzie również w archiwum klubowego radia w serwisie Spotify, na stronie widzew.fm i w aplikacji mobilnej Widzewa Łódź.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice 09.04.2021

Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice 09.04.2021

Tabela rozgrywek

1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 47
2 Górnik Łęczna 44
3 ŁKS Łódź 43
4 GKS Tychy 41
5 Radomiak Radom 40
6 Widzew Łódź 35
7 Arka Gdynia 35
Pełna tabela