Aktualności

Łódzka szkoła aktywnie wspiera akcję Widzew dla Dzieciaków

Zbieranie darów w ramach akcji Widzew dla Dzieciaków angażuje różne środowiska. Świetny przykład dali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 79 im. Łódzkich Olimpijczyków przy ulicy Pomorskiej 138 w Łodzi.

Uczniowie SP nr 79 zebrali kilkadziesiąt kilogramów darów dla rówieśników z domów dziecka. - Dużo uczniów zaangażowało się w akcję, bo chcieliśmy pomóc potrzebującym dzieciom. Zbieraliśmy dary do szkoły, gdzie trafiały one do pani pedagog. Przynosiliśmy różne zabawki, książki, słodycze - opowiadałł Filip z klasy VI A.

Dary zebrane przez szkołę zostały przekazane przedstawicielom klubu, a następnie  trafiły do Restauracji W Serce Łodzi, która jest partnerem akcji gromadzącym zbiory. - Akcję zorganizowaliśmy we współpracy z klubem Widzew Łódź, a dzieciaki z naszej szkoły bardzo się w nią zaangażowały. Zbiórkę rozpoczęliśmy w zeszłym tygodniu i, mimo że czas był do zeszłego piątku to jeszcze dzisiaj donoszone były kolejne dary przez uczniów - mówiła w czwartek Joanna Ścieśko, pedagog szkolny i koordynatorka akcji w SP nr 79. 

Przypomnijmy, że inicjatorami zbiórki są kibice zrzeszeni w ramach "Wiary spod Zegara" i widzewskich fanklubów, w tym przede wszystkim FC Koluszki, FC Tomaszów Mazowiecki i FC Skierniewice. Oprócz darów, przed i w trakcie meczu z Bytovią do specjalnych puszek zbierano również środki finansowe przeznaczone na pomoc dla podopiecznych domów dziecka, domów samotnej matki i placówek opiekuńczo-wychowawczych. Zebrana kwota przekroczyła 16 tysięcy złotych.

Akcja wciąż trwa. Słodycze, książki, zabawki można oddawać do najbliższej soboty 7 grudnia, w wyznaczonych punktach w trakcie spotkania inaugurującego Widzewską Choinkę. 


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

GKS Jastrzębie - Widzew Łódź (WOKÓŁ MECZU) 25.09.2020

GKS Jastrzębie - Widzew Łódź (WOKÓŁ MECZU) 25.09.2020

Tabela rozgrywek

7 Radomiak Radom 6
8 Górnik Łęczna 6
9 Miedź Legnica 6
10 Widzew Łódź 6
11 Korona Kielce 5
12 Zagłębie Sosnowiec 3
13 Resovia 3
Pełna tabela