Aktualności

Łódź Wokół Nas: wzruszający powrót wyjątkowych lekcji

W piątek 25 września, kilka godzin przed meczem Widzew z GKS-em Jastrzębie, zainaugurowany został kolejny sezon projektu Łódź Wokół Nas.

Inicjatywa, której organizatorem jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców "Tylko Widzew", to cykl angażujących zajęć dla dzieci i młodzieży szkolnej organizowanych na stadionie Widzewa w formie interaktywnych zajęć. Realizacja cieszącego się olbrzymią popularnością wśród młodych widzewiaków, a także ich rodziców i nauczycieli, projektu zatrzymana została przez epidemię koronawirusa. Powrót uczniów do szkół sprawił, że ponownie wystartować mogła również Łódź Wokół Nas.

Dzieci, które wzięły udział w piątkowej lekcji, spotkały się z Dobromirem "Makiem" Makowskim, specjalistą od… rappedagogii. To projekt pedagogiczny oparty na muzyce hip hop i elementach profilaktyki, inspirowany życiem jego autora. Makowski jest założycielem fundacji "Rampa", która swoją siedzibę ma w Pabianicach i skupia się na pracy z dorosłymi i młodzieżą zagrożonymi wykolejeniem oraz wykluczeniem społecznym.

Wzruszająca historia Dobromira "Maka" była punktem wyjścia ciekawych rozmów i pasjonujących zabaw z najmłodszymi, ale też ważną lekcją i przestrogą na przyszłość. Makowski opowiadał o trudnych sprawach, problemach z uzależnieniami czy odejściem najbliższych, ale językiem zrozumiałym dla jego młodych słuchaczy. Z pomocą przychodził mu zaprzyjaźniony rap. Spotkanie z Dobromirem na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników, ale również organizatorów projektu.

A to dopiero początek nowego sezonu akcji Łódź Wokół Nas. Do zobaczenia na kolejnych widzewskich lekcjach!

GALERIA Z INAUGURACJI ŁÓDŹ WOKÓŁ NAS W ROKU SZKOLNYM 2020/2021 (ZOBACZ)

Ps. Nauczycieli zainteresowanych udziałem ich klas w projekcie zachęcamy do kontaktu mailowego przez adres: kontakt@tylkowidzew.com.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice 09.04.2021

Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice 09.04.2021

Tabela rozgrywek

1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 47
2 Górnik Łęczna 44
3 ŁKS Łódź 43
4 GKS Tychy 41
5 Radomiak Radom 40
6 Widzew Łódź 35
7 Arka Gdynia 35
Pełna tabela