Aktualności

List otwarty do Prezydent Miasta Łodzi

Prezentujemy treść listu otwartego, skierowanego do Prezydent Miasta Łodzi - Pani Hanny Zdanowskiej.

Łódź, dn. 30.06.2017 r.

Stowarzyszenie
Reaktywacja Tradycji Sportowych
Widzew Łódź

Szanowna Pani
Hanna Zdanowska
Prezydent Miasta Łodzi


Zarząd Stowarzyszenia RTS Widzew Łódź wyraża zadowolenie z zaangażowania władz miasta w rozwój infrastruktury sportowej w Łodzi, jednakże zwraca uwagę na konieczność opracowania stabilnej strategii rozwoju. Chcielibyśmy uniknąć sytuacji, w której decyzje magistratu podejmowane są pod wpływem wyników sportowych i chwilowych impulsów. Pół roku korzystania ze stadionu pokazało kierunki, w których powinna rozwijać się infrastruktura, z której korzysta RTS Widzew Łódź. Dla setek dzieci trenujących w Akademii Widzewa istotnym jest uzyskanie dostępu do ośrodka treningowego „Łodzianka”. Do tej pory nie mamy pewności ze strony miasta, czy Widzew będzie posiadał ten ośrodek na wyłączność. Nadmieniamy, że gdy ww. teren popadał w zapomnienie, to właśnie widzewskie środowisko podjęło inicjatywę, aby go uratować. Dzieci z drużyn Akademii złożyły na ręce Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej zgromadzone podpisy wraz z widzewską koszulką. Trudno byłoby nam zrozumieć sytuację, w której jeden klub posiada w pełni wyposażony ośrodek treningowy na wyłączność przy ul. Minerskiej, a drugi musi szukać dla siebie miejsca.

Pragniemy również wskazać, że stadion przy al. Piłsudskiego jest dumą miasta i najczęściej odwiedzanym obiektem sportowym, jednakże, aby utrzymać ten poziom potrzebne są niezbędne poprawki techniczne. Nie wyobrażamy sobie sytuacji, w której przyjęcie kibiców gości skutkuje zamknięciem trybuny B. Dodatkowo, już teraz widzimy, że chętnych na obejrzenie meczu i uczestnictwo w tak fantastycznym dopingu kibiców, o którym mówi się także w zagranicznych mediach, jest więcej niż ilość miejsc na stadionie. Stąd prosimy wziąć pod uwagę faktyczny potencjał i zainteresowanie klubem w społeczności lokalnej – ponad 125 tysięcy fanów na Facebooku. Ten transfer wizerunku i zainteresowania opinii publicznej czy mediów (rekord w sprzedaży karnetów) wskazują na duże korzyści promocyjne i wizerunkowe dla miasta Łodzi, które wspólnie możemy przekuć na działania wspierające starania o Expo w naszym mieście. Prosimy zwrócić uwagę na istotny fakt kosztu wybudowania obiektu przy al. Unii 2 posiadającej obecnie jedną trybunę oraz koszt budowy stadionu przy al. Piłsudskiego 138. Wynika z nich jasno, że pierwszy został wybudowany za cenę przybliżoną do środków, które zostały przeznaczone na powstanie stadionu, z którego korzysta RTS Widzew Łódź. W tym miejscu chcemy zaznaczyć, aby Urząd Miasta Łodzi przekazywał równorzędne nakłady finansowe na rozwój tych dwóch klubów sportowych. Obecna sytuacja budzi w nas wysokie zaniepokojenie o równość i sprawiedliwy podział świadczonego wsparcia.

Mając na uwadze obietnice równorzędnego traktowania klubów sportowych, chcielibyśmy spotkać się z Panią Prezydent w celu rozmowy na temat strategii rozwoju obiektów sportowych dla Widzewa Łódź.
                                    
Z poważaniem,
Prezes Przemysław Klementowski
Wiceprezes Remigiusz Brzeziński
Członek Zarządu Dawid Lambrecht
Członek Zarządu Piotr Furmaniak


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzewska choinka 07.12.2019

Widzewska choinka 07.12.2019

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela