Aktualności

Liga Mistrzów w pomaganiu na Widzewie

Już 6 czerwca o 12:00 ruszają zapisy na Łódź Business Run – bieg, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową. W sztafecie wezmą udział także przedstawiciele Widzewa. Dziś – podczas specjalnej konferencji prasowej – koszulkę meczową z podpisami piłkarzy łódzkiego klubu przekazał organizatorom biegu członek zarządu RTS Widzew Łódź Konrad Walczak.

Pierwszy Poland Business Run odbył się w Krakowie 2012 r. i szybko zaczął rozprzestrzeniać się do innych miast w naszym kraju. Idea tego wydarzenia jest bowiem wyjątkowo szczytna – to pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową, głównie po amputacjach kończyn. Zebrane podczas biegu pieniądze przeznaczane są przede wszystkim na zakup specjalistycznych protez, ale również rehabilitację czy pomoc psychologiczną. Od 2012 r. – dzięki hojności sponsorów i uczestników biegu – udało się pomóc 139 osobom.

Tegoroczny Poland Business Run odbędzie się 3 września w siedmiu miastach Polski, w tym również w Łodzi. Uczestniczyć w nim będą 5-osobowe sztafety, reprezentujące przede wszystkim firmy, stowarzyszenia i kluby sportowe, ale mogą się do niego zgłaszać również po prostu miłośnicy biegania. Każdy uczestnik biegu będzie miał do pokonania około 3,5-4-kilometrowy odcinek trasy. Cały dochód z tegorocznego Łódź Business Run zostanie przeznaczony na pomoc 28-letniej Malwinie Piaseckiej, która urodziła się bez jednej kończyny dolnej. Jak mówi pani Malwina, specjalistyczna proteza pomoże jej nadążyć za dwoma małymi synkami i założyć wymarzone buty na wysokim obcasie.

Tak szlachetna inicjatywa nie mogła pozostać bez odzewu zarządu oraz zawodników Widzewa Łódź – klubu z wyjątkową historią, którego obecna odbudowa prowadzona jest dzięki wsparciu wielu firm oraz wiernych czerwono-biało-czerwonym barwom kibiców. Już podczas sobotniego meczu z Finishparkietem Nowe Miasto Lubawskie zawodnicy Widzewa wyszli na boisko w okolicznościowych koszulkach z napisem „Liga Mistrzów w pomaganiu”, a wiceprezes Stowarzyszenia RTS Widzew Łódź Przemysław Klementowski symbolicznie wymienił się koszulkami z organizatorami biegu. Widzewska sztafeta weźmie też oczywiście udział we wrześniowym biegu.

Dziś – podczas specjalnej konferencji prasowej – Fundacja Poland Business Run otrzymała z rąk zarządu kolejny prezent. Tym razem była to koszulka meczowa Widzewa, podpisana przez wszystkich zawodników łódzkiego klubu. – Widzew dostał wsparcie w odbudowie od wielu tysięcy kibiców i my też chcemy pomóc potrzebującym, a także przekonać do tego naszych fanów, którzy wielokrotnie pokazywali, jak wielkie mają serca. Jako zarząd bez chwili wahania stwierdziliśmy, że Widzew po prostu musi dołączyć do tej inicjatywy – powiedział w trakcie konferencji członek zarządu Stowarzyszenia Konrad Walczak.

Wszyscy uczestnicy konferencji mogli również obejrzeć spot promujący Łódź Business Run, nagrany specjalnie na tę okoliczność przez WidzewTV:

https://www.youtube.com/watch?v=rtKiNzmdrUA


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Popołudniowy trening 16.07.2019

Popołudniowy trening 16.07.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela