Aktualności

Lider okręgówki na pucharowej ścieżce Widzewa

W ostatnim tegorocznym meczu Pucharu Polski rywalem podopiecznych Franciszka Smudy stanie Andrespolia Wiśniowa Góra.

Spotkanie z Andrespolią to jeden z dwóch finałów Pucharu Polski w okręgu łódzkim. Zwycięzcy wiosną przystapią do etapu wojewódzkiej rozgrywek, w którym wystapi osiem zespołów (po dwa z każdego okręgu Łódzkiego Związku Piłki Nożnej).

Zobacz także -> Daniel Świderski: O stylu trzeba zapomnieć

Do tej pory trener Franciszek Smuda wykorzystywał starcia pucharowe do sprawdzenia zmienników lub zawodników aspirujących do znalezienia się w kadrze meczowej na mecz ligowe. Nie inaczej powinno być i tym razem, choć po drugiej stronie stanie jedna z niespodzianek ligi okręgowej. Być może na placu gry pojawi się Adam Radwański, który nie zagra w najbliższym meczu III ligi z Polonią Warszawa z powodu kartek.

Andrespolia Wiśniowa Góra kroczy przez tegoroczne rozgrywki bardzo przebojowo. Po dwunastu spotkaniach jest liderem tabeli  - 11 zwycięstw i 1 remis przy bilansie bramkowym 47-7. Rywalem ligowym są między innymi rezerwy Widzewa. Choć na gruncie ligowym obie ekipy nie miały jeszcze okazji rywalizować, to podopieczni Jakuba Grzeszczkowskiego mogli poznać potencjał rywali w drugiej rundzie Pucharu Polski (porażka 0:4).

Szkoleniowcem gospodarzy jest dobrze znany łódzkiej publiczności Krzysztof Kamiński, który w czerwono-biało-czerwonych barwach zdobył dwukrotnie Mistrzostwo Polski (1981, 1982) oraz Puchar Polski (1985). Znanych twarzy nie brakuje również w kadrze środowego rywala. Łódzcy kibice najlepiej powinni kojarzyć Sebastiana Radzio. 26-letni napastnik, który ostatnio zmagał się z dokuczliwą chorobą występował w Widzewie w latach 2010-2012 i 2012-2013.

Serdecznie zapraszamy do oglądania transmisji, którą przeprowadzi ekipa WidzewTV. Dostęp można uzyskać na stronie: http://tv.widzew.com/najblizsze-transmisje.                      

Okręgowy Puchar Polski - runda IV:

KS SandBus Kutno - Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki / środa 25 października 2017 r., godz. 14:30

Andrespolia Wiśniowa Góra - Widzew Łódź / środa 25 października 2017 r., godz. 14:30

 


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzewskie Mikołajki 6.12.2019

Widzewskie Mikołajki 6.12.2019

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela