Aktualności

Tomasz Łapiński oficjalnie wraca do domu!

Tomasza Łapińskiego nie trzeba przedstawiać kibicom Widzewa. Były obrońca wraca na stadion przy alei Piłsudskiego 138 w nowej roli.

Tomasz Łapiński będzie pełnił w Widzewie Łódź funkcję doradcy zarządu do spraw sportowych. Legendarny obrońca ostatnio pracował w Sokole Aleksandrów Łódzki jako dyrektor do spraw sportowych. Były znakomity obrońca od kilkunastu dni oswajał się już z pracą dla Widzewa, ale w środę formalnie zawarł z klubem umowę i może oficjalnie zabrać się za realizację zadań, które powierzył mu zarząd klubu. Łapiński będzie szukał przede wszystkim młodych piłkarzy do drużyny, a także służył radą sztabowi szkoleniowemu.

Dla "Łapy" to powrót do klubu, w którym spędził niemal całą karierę piłkarską. W Widzewie był w latach 1987-1999 i rozegrał w nim ponad trzysta spotkań. Jest rekordzistą pod względem liczby występów w drużynie z alei Piłsudskiego 138. W czerwono-biało-czerwonych barwach dwukrotnie sięgał po mistrzostwo kraju, raz po superpuchar. Występował również z Widzewem w Lidze Mistrzów. Jako zawodnik grał również w reprezentacji Polski. Z orzełkiem na piersi zanotował 36 spotkań w latach 1992-1999. Jest też wicemistrzem olimpijskim z Barcelony. Karierę zawodniczą zakończył w 2005 roku.

Po zawieszeniu butów na kołek Łapiński rozwijał również swoje inne pasje: pisał wiersze, fotografował i napisał książkę. Nie opuścił jednak nigdy świata futbolu. Wracał też do Widzewa, był m.in. asystentem Franciszka Smudy i samodzielnym trenerem.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Górnik Łęczna - Widzew Łódź 17.10.2020

Górnik Łęczna - Widzew Łódź 17.10.2020

Tabela rozgrywek

6 GKS Tychy 14
7 Miedź Legnica 13
8 Puszcza Niepołomice 11
9 Widzew Łódź 11
10 Radomiak Radom 10
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
Pełna tabela