Aktualności

Łączy Nas Pomoc - Widzew i ŁKS wspólnie dla dzieci z Krwinki

Piłkarze Widzewa i ŁKS-u ponad podziałami klubowymi wybiegli na przedderbową rozgrzewkę w koszulkach "Łączy nas Pomoc". Wszystko po to, by wesprzeć podopiecznych Fundacji "Krwinka".

Widzew Łódź od dłuższego czasu aktywnie współpracuje z łódzką fundacją opiekujacą się dziećmi chorymi onkologicznie. W przeszłości piłkarze czerwono-biało-czerwonych odwiedzali oddział szpitala im. Marii Konopnickiej przy ulicy Spornej, a wolontariusze "Krwinki" byli uczestnikami sportowych wydarzeń w "Sercu Łodzi", prowadząc zbiórkę środków finansowych na rzecz podopiecznych fundacji. - Choć na boisku będzie trwała zażarta walka o ligowe punkty, gdy chodzi o sprawy najwyższej wagi, wszyscy jesteśmy razem. Chcemy wspólnie ratować życie i zdrowie chorych dzieci. Pozytywną ideę wspólnej prezentacji zaakceptował najpierw Widzew, który jest organizatorem pierwszego meczu derbowego w Łodzi po kilku latach przerwy - powiedziała Elżbieta Budny, prezes Zarządu "Krwinki".

Wrzesień jest miesiącem świadomości chorób nowotworowych u dzieci. Mało kto wie, że jest to druga co do częstotliwości przyczyna śmierci u najmłodszych. Niestety, większość przypadków bywa diagnozowana w zaawansowanych stadiach choroby, przez co skuteczność terapii jest ograniczona. Stąd prowadzona przez "Krwinkę” akcja, zachęcająca rodziców do wczesnych badań profilaktycznych, do której na boisku włączyli się piłkarze Widzewa i ŁKS. - Nie trzeba nas było długo namawiać. Pomysł uznaliśmy za świetny tym bardziej, że nasi kibice regularnie biorą udział w licznych akcjach pomocowych, w tym również dla dzieci onkologicznie chorych. Jesteśmy zadowoleni, że nasi rywale również nie widzą problemu, by zaprezentować się w koszulkach "Krwinki” i dzięki temu razem pokazujemy, co jest naprawdę ważne w szlachetnej, sportowej rywalizacji - mówił Marcin Tarociński z Widzewa Łódź.

Zachęcamy do wsparcia Fundacji "Krwinka", zajmującej się wszechstronną pomocą dla dzieci onkologicznie i hematologicznie chorych. Informacje na temat przekazywania darowizn Fundacji znaleźć można na jej oficjalnej stronie www.krwinka.org. Istnieje tam również możliwość wsparcia poszczególnych dzieci - Podopiecznych Fundacji, zbierających środki, pozwalające leczyć się z choroby, na ich konta imienne.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 09.05.2021

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 09.05.2021

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 43
8 Odra Opole 42
9 Sandecja Nowy Sącz 40
10 Widzew Łódź 40
11 Chrobry Głogów 39
12 Korona Kielce 35
13 Puszcza Niepołomice 34
Pełna tabela