Aktualności

L0145 - najważniejszy projekt Budżetu Obywatelskiego!

Przed meczem z Ursusem pod stadionem stanął autobus, w którym można było oddać głos w Budżecie Obywatelskim. Z tej okazji skorzystało kilkuset kibiców Widzewa. Głosowali na projekt L0145, czyli nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią

Na razie miejsce między ul. Sępią i Widzewska odstrasza. To zaśmiecony teren zarośnięty drzewami i krzewami. Dzięki Waszym głosom, może się zmienić w ogólnodostępne boisko ze sztuczną nawierzchnią. Termin będzie można rezerwować on-line.

Przed spotkaniem z Ursusem przykład dali piłkarze, którzy głosowali na L0145 w delegaturze Urzędu Miasta Łodzi przy al. Piłsudskiego 100. W dniu meczu głos można było oddać w tzw. mobilnym punkcie, czyli w autobusie, który stanął pod stadionem.

Dzięki głosom Widzew może doczekać się sztucznego boiska niedaleko Serca Łodzi, na którym będzie mógł trenować czy rozgrywać mecze sparingowe. O tym, że takie boisko ułatwiłoby funkcjonowanie klubu z al. Piłsudskiego 138, nie trzeba przekonywać żadnego kibica czerwono-biało-czerwonych.

Po ubiegłorocznym sukcesie związanym z głosowaniem na projekt pomnika Ludwika Sobolewskiego, również w tym roku klub postanowił wesprzeć zadanie, mające na celu zmianę najbliższej okolicy stadionu przy al. Piłsudskiego 138. Jest to budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Sępiej, zarejestrowana wśród projektów ponadosiedlowych pod numerem L0145.

Głosowanie, które rozpoczęło się o północy 16 września, potrwa do 1 października (głosowanie papierowe) oraz 8 października (głosowanie internetowe). Zagłosować mogą wszyscy mieszkańcy Łodzi powyżej 16. roku życia. Co ważne, fakt zamieszkiwania w Łodzi nie musi być potwierdzony zameldowaniem.

Wszystkich kibiców Widzewa prosimy o wsparcie promocji widzewskiego projektu wśród znajomych i rodziny. Boisko zlokalizowane pomiędzy ulicami Sępią a Widzewską korzystnie wpłynie na estetykę najbliższego otoczenia widzewskiego domu. Będzie dostępne dla mieszkańców, z możliwością rezerwacji terminów poprzez system internetowy.

W poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego klub wspierał projekt L0241 - "Budowa pomnika twórcy Wielkiego Widzewa - Ludwika Sobolewskiego". Uzyskał poparcie 4877 mieszkańców Łodzi, dzięki czemu przeszedł do fazy realizacji.

W trakcie tegorocznego głosowania można poprzeć od 1 do 5 projektów, jednak w przypadku zadań ponadosiedlowych zachęcamy do wybrania tylko projektu L0145 - to podnosi naszą szansę na zwycięstwo. Osiągnięcie sukcesu jest możliwe wyłącznie przy zaangażowaniu Twoich najbliższych i znajomych!

Wszelkie informacje dotyczące głosowania zawarliśmy na stronie www.budzet.widzew.com. Zachęcamy do głosowania!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

AMP Futbol Ekstraklasa Łódź - 25.10.2020

AMP Futbol Ekstraklasa Łódź - 25.10.2020

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 13
8 Radomiak Radom 13
9 Puszcza Niepołomice 11
10 Widzew Łódź 11
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
13 Chrobry Głogów 9
Pełna tabela