Aktualności

Księstwo Łowickie w Sercu Łodzi

W sobotę przed meczem z Pelikanem Łowicz w #SerceŁodzi zagości Księstwo Łowickie. Na atrakcje przed stadionem zapraszamy od godz. 15.30 - od strony al. Piłsudskiego 138 przy trybunie D.

Celem wydarzenia jest połączenie rozgrywek sportowych z promocją regionu i miasta Łowicz. Sobotnie wydarzenie pokaże Łowicz w przekroju od jego tożsamości ludowej do rozwiniętego regionu gospodarczego, którego produkty kojarzone są w całej Polsce. Księstwo Łowickie w Sercu Łodzi będzie otwarte dla wszystkich mieszkańców Łodzi, województwa czy regionów ościennych.

- Poprzez wspólne działanie z władzami województwa łódzkiego i miasta Łowicz chcemy przybliżyć kibicom walory regionu łowickiego, kulturę i tradycje - podkreśla Wiktoria Czarnecka, inicjatorka projektu, kierownik ds. PR Widzewa Łódź.

Wszyscy, którzy przyjdą w sobotę na al. Piłsudskiego 138, będą mieli okazję poznać twórczość regionu łowickiego dzięki warsztatom z haftu czy przygotowywania tradycyjnych łowickich wycinanek. Dodatkowo, każda z pań zobaczy, jak wykonuje się kwiaty z bibuły, a następnie będzie mogła oddać się w ręce fryzjerów z Kliniki Wdowiak, którzy uczeszą je w zmyślne kłosy, warkocze czy tzw. korony.

Nie zabraknie także tradycyjnych tańców. Pod namiotem Promuje Łódzkie odbędzie się lekcja Slavica Dance, czyli połączenia zajęć fitness z elementami tańca ludowego. Tradycjonaliści będą mogli nauczyć się oberka od Księżackiej pary. Pomyślano także o smakoszach. Łowicz będzie serwował tradycyjne przysmaki, m.in ręcznie robione pierogi. Dodatkowo pojawią się produkty przedsiębiorstw znanych w całym kraju: Agros Łowicz, Bracia Urbanek, OSM w Łowiczu czy Folk Star. Przewidziane są też atrakcje dla najmłodszych, w tym słodkie upominki od firmy Fabryka Karmelu.

Dla fanów piłkarskich przygotowana zostanie - przez sponsora technicznego Widzewa Łódź, firmę Zina - Strefa kibica. Naprzeciwko Oficjalnego Sklepu klubu będzie można wziąć udział w konkursach sprawnościowych, takich jak: precyzyjny strzał na bramkę, podbijanie piłki główką, odbijanie piłki kolanem czy konkurs podbić. Kibice będą mogli również zobaczyć pokazy sztuczek freestyle czy stoczyć pojedynki w Teqballu.

Przed meczem, od godziny 17.40 już na stadionie, nastąpi m.in. przekazanie na cel charytatywny herbu Widzewa, który jest przygotowywany przez łowickie wycinankarki, a piłkarze zostaną wyprowadzeni na mecz przez dzieci w strojach łowickich. W przerwie odbędzie się z kolei konkurs strzałów na bramkę ze specjalnymi nagrodami przygotowanymi wspólnie z partnerami wydarzenia: Województwem Łódzkim oraz Miastem Łowicz.

Obserwujcie facebookowe profile: Promuje Łódzkie, Miasto Łowicz oraz Widzew Łódź – znajdziecie tam konkursy z atrakcyjnymi nagrodami od wszystkich partnerów akcji.

Do zobaczenia w Sercu Łodzi!

Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela