Aktualności

Krzysztof Możdżonek: Tak nie można grać w piłkę!

Młody pomocnik Widzewa po porażce 0:3 w Morągu był załamany i nie krył rozczarowania. Wyraził jednak nadzieję, że jego zespół wyciągnie z tego spotkania odpowiednie wnioski.

Widzew Łódź przegrał w sobotę pierwszy mecz w tym sezonie (i całym roku kalendarzowym), ulegając na wyjeździe 0:3 Kaczkan Huraganowi Morąg. Rywal potrafił tego dnia kompletnie zdominować przyjezdnych i zniwelować wszystkie atuty zespołu prowadzonego przez Marcina Płuskę. - Ciężko po takim meczu cokolwiek powiedzieć. Tak nie można grać w piłkę. Trudno mi się skupić. Zagraliśmy tragicznie - przyznał po spotkaniu podłamany Krzysztof Możdżonek, który zaliczył w Morągu pełne 90 minut, walcząc dzielnie z rywalem pod obiema bramkami.

- Huragan niczym nas nie zaskoczył. Wiedzieliśmy o tym zespole wszystko. Mieliśmy odprawę przed meczem. Trener przekazał nam odpowiednie uwagi taktyczne i informacje na temat rywala, które powinniśmy przyswoić. Po prostu nie szło nam w tym spotkaniu zupełnie. Może gdyby wpadło coś z tych dwóch pierwszych sytuacji, które mieliśmy na początku meczu, dalszy przebieg gry ułożyłby się zupełnie inaczej. Nie udało się, coś się zacięło, rywale strzelili pierwszego gola, potem drugiego - wyjaśnił filigranowy pomocnik Widzewa. - Nie może tak być. Nie możemy dawać sobie tak strzelać bramek - dodał.

Trzynasta seria spotkań okazała się dla RTS bardzo pechowa. Morąg przywitał łodzian wyjątkowo nieprzyjemną aurą, a na przemoczonej murawie gospodarze okazali się całkowicie niegościnni dla marzących o awansie do drugiej ligi przyjezdnych. - Boisko nam nie pomagało, ale nie jest wytłumaczeniem. Trzeba od siebie wymagać zdecydowanie więcej. W tej chwili jesteśmy załamani - zdradził nasz rozmówca. - Na pewno przeanalizujemy ten mecz, a później spróbujemy o nim po prostu jak najszybciej zapomnieć. Może takie dni po prostu czasem się zdarzają - zastanawiał się na gorąco mocno niepocieszony Możdżonek.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Arka Gdynia 29.11.2020 (cz. II)

Widzew Łódź - Arka Gdynia 29.11.2020 (cz. II)

Tabela rozgrywek

8 GKS Tychy 21
9 Puszcza Niepołomice 20
10 Miedź Legnica 20
11 Widzew Łódź 19
12 Stomil Olsztyn 16
13 Chrobry Głogów 15
14 GKS Bełchatów 14
Pełna tabela