Aktualności

Krzysztof Kaszuba: Najważniejsze, aby dzieci cieszyły się z treningu

Widzew mistrzem Polski! To nie żart, bo właśnie taki tytuł zdobyli młodzi piłkarze trenera Krzysztofa Kaszuby, gościa środowego "Widzewskiego Poranka".

"Serce Łodzi” w minioną niedzielę było gospodarzem turnieju, określanego mianem Klubowych Mistrzostw Polski Zina Cup 2020. Rywalizacja odbyła się w czterech kategoriach wiekowych, a w rywalizacji rocznika 2013 wystąpiła drużyna ze Szkółki Piłkarskiej Funino Krzysztof Kaszuba, na co dzień grającej na Olechowie. W tabeli współzawodnictwa najmłodszych zawodników, łódzcy piłkarze zajęli pierwsze miejsce, zdobywając mistrzostwo Polski.

- Turniej odbywa się od 4-5 lat. Rok temu graliśmy na stadionie Śląskim w Chorzowie, w tym roku areną rywalizacji był stadion Widzewa. Głównym celem w najmłodszych rozgrywkach jest dobra zabawa, nie chodzi o liczenie bramek czy punktów. Dzieci powinny się bawić i grać spontaniczne. Chcieliśmy zagrać na głównej płycie na stadionie, strzelać bramki i cieszyć się grą. A jak organizator wszystko podliczył okazało się, że zajęliśmy pierwsze miejsce - opisał przebieg zawodów Krzysztof Kaszuba.

Rozwój sportowy jest ważny dla każdego zawodnika, a praca w młodzieżowych szkółkach powinna mieć miejsce od najmłodszych lat. Współpraca z Akademią Widzewa pozwala najmłodszym na późniejszy dalszy rozwój w ramach szkolenia na najwyższym poziomie już w klubie.

- Ciężko jest określić w wieku 5-6 lat czy chłopiec będzie grał na szczeblu centralnym. Najważniejsze, aby te dzieci cieszyły się z treningu, mogły rywalizować z innymi zawodnikami. Naszym celem jest przede wszystkim przygotować takiego zawodnika, aby potrafił działać indywidualnie, a potem rozwijał się już w Akademii - zakończył trener młodzieżowych mistrzów polski w roczniku 2013.

Zapraszamy do odsłuchu powtórki "Widzewskiego Poranka” za pośrednictwem oficjalnej strony klubowej i w aplikacji mobilnej na urządzenia z Androidem i iOS o godzinie 16:00 i 20:00.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

AMP Futbol Ekstraklasa Łódź - 25.10.2020

AMP Futbol Ekstraklasa Łódź - 25.10.2020

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 13
8 Radomiak Radom 13
9 Puszcza Niepołomice 11
10 Widzew Łódź 11
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
13 Chrobry Głogów 9
Pełna tabela