Aktualności

Krzysztof Kamiński w #P138: Czuliśmy się mocni

W czwartkowy wieczór miała miejsce emisja kolejnego odcinka programu #Piłsudskiego138, w którym poruszono między innymi temat 35-tej rocznicy zwycięstwa nad Borussią Moenchengladbach.

W pierwszej części programu widzowie mogli posłuchać Krzysztofa Kamińskiego i Wiesława Wragi, którzy wspominali rewanż z Borussią z 1984 roku. - Przed tym spotkaniem był duży problem, bo przegraliśmy 2:3, ale powiem szczerze, że po sukcesie z Liverpoolem czuliśmy się mocni. Wiedzieliśmy, że możemy to spokojnie odrobić - mówił Krzysztof Kamiński, a o klasie gości z Republiki Federalnej Niemiec opowiedział jego kolega z boiska Wiesław Wraga.

- Do dzisiaj nie docenia się tego rywala, a przecież Borussia była kilkukrotnym mistrzem Niemiec, dwukrotnie zdobywała Puchar Niemiec i grało tam wielu reprezentantów. To była bardzo dobra drużyna - opowiadał napastnik na antenie WidzewTV, podkreślając jednocześnie jak ważna jest rola historii w budowaniu tradycji klubu piłkarskiego.

W kolejnej części programu #P138 gościem Arkadiusza Stolarka był Marcin Tarociński, który skupił się na przybliżeniu kibicom społecznego wymiaru pracy w Widzewie. - Klub chcący budować atmosferę i zapełniać trybuny tak jak teraz, powinien dbać o kibiców i zapoznać ich z historią Widzewa, pokazywać im ten jego stadion od środka i po prostu o nich dbać. Ten obiekt nie może być zamknięty, musimy starać się robić coś zupełnie odwrotnego - zaznaczał Tarociński, którego kibice kojarzą przede wszystkim z charakterystycznego głosu spikera, od lat towarzyszącego domowym spotkaniom Widzewa. Zakres jego obowiązków jest jednak dużo szerszy, a można o nich usłyszeć właśnie w 44. odcinku programu #Piłsudskiego138, dostępnego na kanale WidzewTV


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

GKS Katowice - Widzew Łódź 12.07.2020

GKS Katowice - Widzew Łódź 12.07.2020

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 58
2 Widzew Łódź 55
3 GKS Katowice 54
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela