Aktualności

Krystian Nowak piłkarzem Widzewa

25-letni obrońca, który w przeszłości był już zawodnikiem klubu z Al. Piłsudskiego 138, wraca do Łodzi, by pomóc czerwono-biało-czerwonym w walce o awans do I ligi.

Kariera piłkarska Krystiana Nowaka z miastem włókniarzy związana była przez wiele lat. Pochodzący z Ełku wychowanek tamtejszego Mazura już w wieku zaledwie 13 lat przeniósł się do UKS-u SMS-u Łódź. Pięć lat później, zaliczając po drodze wypożyczenie do drugoligowego wówczas Tura Turek, trafił wreszcie do Widzewa Łódź.

Już w pierwszym roku gry, po kilku tygodniach występów w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy, utalentowany środkowy obrońca przebił się do pierwszego zespołu. 16 listopada 2012 roku Nowak zadebiutował w T-Mobile Ekstraklasie, wchodząc na plac gry w 81. minucie meczu wyjazdowego z Lechią Gdańsk. Do końca sezonie nie zagrał już tylko w dwóch spotkaniach ligowych, a przez kolejne dwa lata był podstawowym zawodnikiem zespołu, pełniąc również funkcję kapitana.

W międzyczasie dynamicznie rozwijający się środkowy obrońca, który z powodzeniem występować może też w linii pomocy, przeszedł kolejne szczeble młodzieżowych reprezentacji Polski, występując w drużynach od U15 do U21.

Po spadku z Widzewem z najwyższej klasy rozgrywkowej i roku gry na jej zapleczu Nowak szybko wrócił na najwyższy szczebel ligowy, zatrudniony przez Podbeskidzie Bielsko-Biała. Kolejne dobre występy w piłkarskiej elicie sprawiły, że niespełna 22-letni zawodnik zwrócił na siebie uwagę menedżerów z zagranicy. W kolejnych latach był piłkarzem szkockiego Heart of Midlothian, greckiego Panioniosu i ostatnio chorwackiego Slavenu Belupo.

W swojej karierze 25-letni Nowak zanotował dotychczas 70 meczów na poziomie ekstraklasy (w Polsce i za granicą), zdobywając w nich dwa gole. Dla Widzewa bramki strzelał również w I lidze (3 w 29 występach).

Kontrakt Nowaka z jego dotychczasowym klubem pierwotnie wygasał w czerwcu 2020 roku, ale sam zawodnik był bardzo zdeterminowany, żeby jeszcze tej zimy wrócić do Widzewa. Ostatecznie rozwiązał umowę ze Slavenem i mógł związać się nowym kontraktem z czerwono-biało-czerwonymi. Umowę zawarto na 2,5 roku, czyli do końca sezonu 2021/2022, z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

- Cieszę się, że znów tu jestem. Widzew zawsze był moim klubem. Pamiętam, jak cieszyłem się z podpisania z nim pierwszego kontraktu, kiedy miałem zaledwie osiemnaście lat. Wracam jako doświadczony, lepszy piłkarz i chcę odwdzięczyć się klubowi, który pozwolił mi zaistnieć w piłkarskim świecie, pomagając mu w drodze powrotnej do piłkarskiej elity - powiedział przy okazji podpisania kontraktu Nowak.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela