Aktualności

Krystian Nowak: Jestem pewien, że szybko wrócę do formy

Jednym z zawodników biorących udział w inauguracyjnym treningu pod wodzą trenera Enkeleida Dobiego był Krystian Nowak, który podzielił się z nami swoimi wrażeniami po premierowych w nowym sezonie zajęciach.

Przypomnijmy, że piłkarz w trakcie rundy wiosennej rehabilitował się po kontuzji doznanej w trakcie zimowych przygotowań. Obecnie Krystian Nowak czuje się już dobrze i normalnie pracuje z resztą zespołu. - Bardzo cieszę się z tego, że jestem zdrowy i mogę trenować z drużyną. Do zajęć wróciłem już pod koniec ubiegłego sezonu, ale to nie był jeszcze powrót w stu procentach. Od dziś mam nadzieję, że z nogą wszystko bedzie dobrze i skutecznie przygotuję się do startu rozgrywek - powiedział zawodnik zaraz po zakończeniu treningu w Parku 3 Maja.

Zbliżający się sezon jest dla drużyny okazją do napisania zupełnie nowego rozdziału. Trener Enkeleid Dobi i koledzy z zespołu będą mogli liczyć na Nowaka w trakcie bojów na poziomie I ligi, ale by tak się stało defensor będzie musiał nadrobić prawie półroczny okres rozłąki z futbolem. - Nie mam już żadnych dolegliwości. W trakcie tygodnia urlopowego pracowałem normalnie, a kolano mi nie doskwierało, dlatego przyjechałem na pierwszy trening pełen optymizmu. Było to chyba widać, bo czułem się bardzo swobodnie. Jeżeli tak będzie cały czas, to jestem pewien, że szybko wrócę do formy. Przerwa nie była krótka, przepracowałem ją sumiennie, ale brakowało mi treningów piłkarskich - przyznał 26-latek.

Widzewiacy w poniedziałek po raz pierwszy trenowali pod batutą nowego szkoleniowca. Zajęcia były bardzo intensywne, a energiczny trener Dobi zaczął przekazywać zawodnikom swoją wizję futbolu. - Mieliśmy dużo ćwiczeń piłkarskich, a trening był bardzo fajny. Oczywiście były to pierwsze zajęcia, więc intensywność będzie się tylko zwiększać. Przed nami dużo pracy, a nie mamy dużo czasu na przygotowania. Za tydzień gramy już mecz w Tolotek Pucharze Polski, który musimy wygrać. Chwilę później ruszy liga, wszystko dzieje się bardzo szybko, dlatego myślę, że trener sprawnie przekaże nam swój sposób gry - podsumował Krystian Nowak.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 09.05.2021

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 09.05.2021

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 43
8 Odra Opole 42
9 Sandecja Nowy Sącz 40
10 Widzew Łódź 40
11 Chrobry Głogów 39
12 Korona Kielce 35
13 Puszcza Niepołomice 34
Pełna tabela