Aktualności

Kristoffer Normann Hansen: Chcę być częścią tej historii

Nowy skrzydłowy Widzewa Łódź w pierwszym wywiadzie w Polsce opowiedział o swoich celach na najbliższe pół roku, intensywności ostatnich dni, a także o tym, kto był jego najlepszym trenerem.

Pomocnik przyjechał ze Skandynawii do Polski w środę, a następnie przechodził dokładne badania medyczne. W piątek Norweg został zaprezentowany kibicom czerwono-biało-czerwonych i weźmie udział w premierowym treningu z pierwszą drużyną Widzewa Łódź. Nim to nastąpiło, 27-latek udzielił wywiadu przed kamerami WidzewTV.

Jakub Dyktyński: Widok stadionu robi wrażenie? (rozmowę przeprowadzono w studiu WidzewTV - przyp. red.)

Kristoffer Normann Hansen: Jest bardzo ładny i zdecydowanie większy od tych, na których zazwyczaj grałem w Norwegii. Oglądałem go też na wideo i na Instagramie, gdy był wypełniony kibicami. Atmosfera na filmach była naprawdę niesamowita.

W Polsce przywitał cię śnieg, ale chyba powinieneś być do niego przyzwyczajony.

- W Norwegii śnieg leży przez pół roku, wiec jestem rzeczywiście do niego przyzwyczajony, ale byłem nieco zaskoczony intensywnymi opadami tutaj w Polsce.

Jak długo trwały rozmowy z Widzewem?

- Negocjacje trwały już jaki czas. Rozpoczęliśmy je po zakończeniu sezonu w Norwegii w połowie grudnia, a następnie wyjechałem na urlop, po czym doszliśmy do porozumienia. Cieszę się, że rozmowy zakończyły się pomyślnie.

Zapoznawałeś się już z informacjami na temat Klubu i jego historii?

- Rozmawialiśmy bardzo dużo i dzięki temu miałem okazję zapoznać się z historią Widzewa. Ostatnie lata to droga Klubu do powrotu do Ekstraklasy. To świetna okazja, by być częścią tej historii.

Czy możesz opowiedzieć o swoich piłkarskich początkach?

- Pochodzę z niewielkiej miejscowości Larvik na południu Norwegii. Mój tata był moim trenerem od 5. roku życia do momentu aż skończyłem trzynaście-czternaście lat. Następnie trafiłem do Sandefjord, czyli klubu, w którym grałem teraz, potem był Sarpsborg i Ullensaker, skąd trafiłem ponownie do Sandefjord.

Tata był twoim najlepszym trenerem?

- Zdecydowanie tak!

W Internecie można przeczytać sporo o twoich występach i grze prawą nogą. Czy mógłbyś opowiedzieć o swoim stylu gry?

- Jestem lewym skrzydłowym. Jestem technicznym piłkarzem, lubię podejmować wyzwania, wykańczać akcje na boisku i wchodzić w wymianę podań z innymi zawodnikami.

Za tobą dobry sezon w Eliteserien (norweska ekstraklasa - przyp. red.). Czy możesz opowiedzieć o 2021 roku w swoim wykonaniu?

- Sandefjord był kandydatem do spadku, ale stworzyliśmy dobry zespół, który grał ofensywny futbol. Miałem dobry sezon z kilkoma bramkami i asystami, a jako drużyna osiągnęliśmy pozytywny rezultat.

Jakie cele stawiasz sobie przed zbliżającą się rundą?

- Zależy mi na tym, by wykonać kolejny krok w karierze, a Widzew chce awansować. To najważniejszy cel, by być częścią tego sukcesu. Chcę grać jak najwięcej meczów i pomóc drużynie.

Nie bałeś się przeprowadzki i zmiany miejsca gry?

- Nie, to nie był problem. Przyjechałem tu z dziewczyną, mieliśmy już okazję przejść się po ulicy Piotrkowskiej i zrobiła na nas pozytywne wrażenie.

Na razie twój kontrakt obowiązuje do końca sezonu. Planujesz zostać w Łodzi na dłużej?

- Oczywiście. W umowie zawarto zapisy, które pozwalają mi na dłuższy pobyt w Widzewie.

Uczyłeś się już jakichś polskich słów?

- Od przylotu minęło kilkadziesiąt godzin i na telefonie tłumaczyłem sobie niektóre zwroty, ale nie jestem jeszcze gotowy, by się nimi posługiwać.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Miedź Legnica - Widzew Łódź 15.05.2022

Miedź Legnica - Widzew Łódź 15.05.2022

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 74
2 Widzew Łódź 59
3 Arka Gdynia 58
4 Korona Kielce 55
5 Odra Opole 48
6 Chrobry Głogów 47
7 Sandecja Nowy Sącz 47
Pełna tabela