Aktualności

Kontuzja i dłuższa przerwa Petara Mikulicia

Chorwacki obrońca podczas sobotniego sparingu z Rakowem Częstochowa doznał urazu więzadła krzyżowego przedniego. Teraz czeka go zabieg i kilka miesięcy rozbratu z piłką nożną.

Petar Mikulić kontuzji nabawił się w pierwszej części meczu kontrolnego z Rakowem. Po powrocie do Łodzi zawodnik od razu trafił pod opiekę klubowego lekarza, doktora Radosława Grabowskiego i po pierwszych oględzinach został pilnie skierowany na dalszą diagnostykę. Niedzielne badania potwierdziły, że problem 20-letniego defensora jest poważny. Uraz więzadła krzyżowego przedniego wymaga zabiegu, po którym piłkarz na powrót do gry może czekać nawet 6 do 8 miesięcy.

W oczekiwaniu na operację Mikulić już w niedzielę rozpoczął rehabilitację. - Czuję się dobrze. Kontuzje to niestety nieodłączny element sportu. Ale jestem młody, głodny gry i sukcesów, dlatego myślę już o rehabilitacji i jak najszybszym powrocie - przyznał Chorwat, który choć w klubie jest od niedawna, zadebiutował już w wyjściowym składzie w lidze. Kolejną okazję do gry, z powodu pechowego urazu, dostanie jednak nie wcześniej niż wiosną. - To utalentowany chłopak, o sporym potencjale. Jest mi ogromnie przykro, że spotkał go taki pech - powiedział po meczu z Rakowem trener Enkeleid Dobi.

Młodemu zawodnikowi życzymy przede wszystkim dużo zdrowia i wytrwałości. Petar, Wrócisz silniejszy!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Górnik Łęczna - Widzew Łódź 17.10.2020

Górnik Łęczna - Widzew Łódź 17.10.2020

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 13
8 Radomiak Radom 13
9 Puszcza Niepołomice 11
10 Widzew Łódź 11
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
13 Chrobry Głogów 9
Pełna tabela