Aktualności

Konrad Gutowski z kolejnym powołaniem do reprezentacji Polski

Młody skrzydłowy Widzewa Łódź będzie miał szansę zagrać 21 marca na wyjeździe z reprezentacją Anglii.

Konrad Gutowski znalazł się na liście zawodników powołanych na zgrupowanie reprezentacji Polski U20 w Opalenicy. Drużyna ta rozegra mecz z Anglią w Burton upon Trent, gdzie mieści się narodowy ośrodek szkoleniowy angielskiej federacji piłkarskiej. Spotkanie rozegrane zostanie w ramach Turnieju Ośmiu Narodów, w którym w zeszłym roku występowała przygotowująca się do mistrzostw świata reprezentacja Polski U20 prowadzona przez Jacka Magierę.

W terminie 21 marca, na który zaplanowano ten mecz, zespół Magiery, który opiera się przede wszystkim na piłkarzach z roczników 1999 i 2000, mierzyć będzie się jednak w Łodzi z Japonią. W związku z tym do Anglii pojedzie reprezentacja U20 kierowana przez Bartłomieja Zalewskiego i Wojciecha Tomaszewskiego, złożona z pozostałych zawodników rocznika 1999 znajdujących się w obszarze zainteresowań sztabu szkoleniowego Magiery oraz piłkarzy z rocznika 1998, którzy w przyszłości mogą dołączyć do reprezentacji U21.

Oznacza to, że Gutowski nadal ma szansę załapać się do kadry na mistrzostwa świata U20, które odbędą się w Polsce, między innymi na stadionie Widzewa, gdzie mecze grupowe rozegrają właśnie biało-czerwoni. Młody skrzydłowy jesienią minionego roku znalazł się w kadrze prowadzonej przez Jacka Magierę i nawet zadebiutował w drużynie z orzełkiem na piersi. Jeśli dobrze wypadnie w kolejnym meczu Turnieju Ośmiu Narodów, selekcjoner na pewno weźmie pod uwagę dowołanie go na kolejny mecz sparingowy przed mundialem - 26 marca z Niemcami w Bielsku-Białej.

- Obejmiemy tych zawodników pełnym monitoringiem - zapewnia cytowany przez serwis Łączy Nas Piłka Magiera. - Do Opalenicy pojedzie Sebastian Krzepota, trener przygotowania fizycznego, by przeprowadzić badania wydolnościowe. Po spotkaniu z Anglią otrzymamy materiał wideo, a zawodnikom, którzy do nas dołączą przedstawimy już w Uniejowie analizę indywidualną. To dla nich wszystkich - grających w Łodzi, czy w Burton - ogromna szansa. Jestem przekonany, że do tych wyzwań podejdą pełni ambicji i chęci udowodnienia, że zasługują na miejsce w kadrze na mistrzostwa świata - dodaje.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew II Łódź - Włókniarz Pabianice 18.05.2019

Widzew II Łódź - Włókniarz Pabianice 18.05.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela