Aktualności

Konferencja zarządu Widzewa Łódź

We wtorek 10 maja, zorganizowano konferencję prasową z udziałem zarządu Widzewa Łódź dotyczącą dotychczasowych zmian, które zaszły w strukturach czterokrotnego mistrza Polski.

W trakcie spotkania z dziennikarzami i przedstawicielami biznesu prezes Mateusz Dróżdż i wiceprezes Michał Rydz przedstawili sprawozdanie z pracy Klubu. Nie brakło raportów finansowych z działalności czterokrotnego mistrza Polski i pozostałych wątków stricte organizacyjnych. Jako pierwszy, głos zabrał prezes Dróżdż: - Dla Klubu, dla Widzewa najważniejsze są trzy aspekty - społeczny, sportowy i komercyjny. Ten pierwszy filar to przede wszystkim rzesze kibiców, z których jesteśmy dumni. Kwestie sportowe to oczywiście to, z czego najbardziej się nas rozlicza, natomiast niezwykle istotny jest również ten trzeci aspekt - komercyjny - czyli to czy Klub na siebie zarabia. Najważniejsza jest dla nas oczywiście piłka nożna, jednak nie można zapominać o tym co dzieje się wokół niej - powiedział Mateusz Dróżdż.

Głos w trakcie konferencji zabierał również wiceprezes Rydz: - Bardzo mocno pracujemy nad częścią komercyjną w rozwoju Widzewa. Powoli zaczynamy wychodzić z trudnego okresu biznesowego, spowodowanego przede wszystkim pandemią, choć wobec wojny za naszą wschodnią granicą ten proces normalizacji relacji biznesowych nieco się wydłuża. Wobec tego, celem Klubu jest nie tylko budowanie relacji biznesowych, ale również dywersyfikacja przychodu - mówił wiceprezes, podsumowując również w dalszej części wypowiedzi działania sprzedażowe czterokrotnego mistrza Polski.

Na zakończenie wielowątkowego spotkania, prezes Dróżdż przedstawił cele Widzewa Łódź, zwracając uwagę między innymi na rozwój infrastruktury, przyjęcie długoterminowej strategii w poszczególnych działach i planach budżetowych klubu na najbliższy sezon. - Oczywiście, może to ulec zmianie. W klubie piłkarskim nie da się ustalić dokładnego budżetu na dany okres. W pierwszym wariancie, w PKO BP Ekstraklasie, liczymy na przychody około 30 milionów złotych, a koszty na poziomie 28 milionów. Jeżeli chodzi o poziom Fortuna I ligi, będą to 22 miliony przychodów oraz 21 milionów kosztów. Takie dane przygotowaliśmy do licencji, zwracamy na nie uwagę, ale te liczby mogą jeszcze się pozmieniać - ocenił prezes Dróżdż.

Zapis całej konferencji dostępny jest na kanale WidzewTV w serwisie YouTube oraz za pośrednictwem interaktywnego okienka poniżej:


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Miedź Legnica - Widzew Łódź 15.05.2022

Miedź Legnica - Widzew Łódź 15.05.2022

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 74
2 Widzew Łódź 59
3 Arka Gdynia 58
4 Korona Kielce 55
5 Odra Opole 48
6 Chrobry Głogów 47
7 Sandecja Nowy Sącz 47
Pełna tabela