Aktualności

Konferencja prasowa przed meczem z Miedzią Legnica

Trener Janusz Niedźwiedź i bramkarz Henrich Ravas wzięli udział w konferencji prasowej przed spotkaniem 33. kolejki Fortuna 1 Ligi, w którym Widzew zmierzy się w Legnicy z Miedzią.

Spotkanie z dziennikarzami rozpoczęło się od komentarza trenera Janusza Niedźwiedzia odnośnie ostatnich wyników meczów czołówki ligowej tabeli. - Nasz mecz z Resovią i mecz Miedzi z Arką to już historia. Nie mamy na to wpływu, ale mamy na to co będzie. Miedź nie tylko w tym spotkaniu, ale również w całym sezonie pokazała, że jest najlepszym zespołem, który zasłużył na taką liczbę punktów i miejsce w tabeli. Przez cały sezon grał najbardziej równo, powtarzalnie i ten awans do ekstraklasy Miedzi się należał. Byli najlepsi w lidze - powiedział szkoleniowiec łodzian i dodał - My oczywiście też chcemy znaleźć się w ekstraklasie, a żeby tak się stało, to wiemy co trzeba zrobić w najbliższym meczu i być może w kolejnym. Czeka nas arcytrudne wyzwanie, bo widziałem spotkanie legniczan z Arką i to nie był przypadek, że Miedź wygrała w Gdyni. Na boisku zaprezentowała się bardzo dojrzale i mądrze piłkarsko. Do tego ma w drużynie indywidualności, dzięki którym widać powtarzalność w ich grze. Spotkają się dwa zespoły, które chcą grać w piłkę i na pewno to będzie spotkanie na szczycie. Czekaliśmy na taki mecz, bo nie przez przypadek jesteśmy w tym miejscu, gdzie jesteśmy i zapracowaliśmy sobie na to drugie miejsce. Dla kibiców będzie gratka zobaczyć ten mecz.

Trener Widzewiaków odniósł się też do szczegółów gry najbliższego rywala, w tym niędzy innymi bramkarza Miedzi podczas meczu z Arką - To był bardzo dobry występ Mateusza Abramowicza. Miedź ma dwóch dobrych bramkarzy. Tak jak my. Na pewno przy takim golkiperze jak Abramowicz trzeba być do bólu skutecznym, bo w każdym meczu tworzymy jakąś określoną liczbę sytuacji i trzeba będzie je wykorzystać. To jest gra w ofensywie, ale ważna będzie też defensywna i to, co będziemy robili na boisku w momentach bez piłki. Wiemy, że Miedź lubi wymieniać podania i grać takie wielopodaniowe akcje. Czasem rozgrywa też krótsze akcje, gdy długim podaniem uruchamia czy to Makucha, czy Zapolnika. Miedź będzie faworytem tego spotkania, ale to jest dla nas dobra okazja, żeby sprawić fajny prezent dla nas wszystkich.

Podczas spotkania dziennikarze pytali też o kilku zawodników z zespołu Widzewa, jak na przykład Krystiana Nowaka - Trzeba przyznać, że Krystian złapał ostatnio dobrą dyspozycję i zdarzają się sytuacje, że ktoś grał przez większość sezonu, ale gdy jest jego końcówka i nakłada się liczba rozegranych meczów, to zawodnicy, którzy mniej grali mają taką świeżość i chęć pokazania się. Kilku zawodników zrobiło progres jeśli chodzi o ostatnie tygodnie i jest szansa, żeby dwóch, trzech takich piłkarzy zobaczyć w meczu w niedzielę w Legnicy od jego początku - oznajmił trener łodzian.

Szkoleniowiec pinformował też o obecnej sytuacji Matti Montiniego i Martina Kreuzrieglera: - Jeśli chodzi o Mattię, to już do końca sezonu nie będziemy mogli z niego skorzystać. Przeszedł dodatkowe badania, które pokazały, że uraz goi się bardzo dobrze, ale nie zdążymy jeśli chodzi o ten sezon. W przypadku Martina powtórzę to, co powiedziałem wcześniej: Cały zespół przegrywa, natomiast Martin Kreuzriegler jest doświadczonym zawodnikiem i ma świadomość, że w kilku sytuacjach powinien zachować się lepiej na boisku. Natomiast w tym tygodniu, podczas treningów wyglądał dobrze i ćwiczył z pozytywną energią - zakończył Janusz Niedźwiedź.

Drugim uczestnikiem konferencji był Henrich Ravas. Bramkarz nie ukrywał, że ostatni gwizdek w meczu z Resovią był dla niego trudnym momentem. - Strata czterech bramek dla mnie jako bramkarza była ciężka. Zawsze chcesz zachować czyste konto i w ten sposób pomóc zespołowi. Powinienem rozważniej zachować się przy kilku sytuacjach w meczu z Resovią, ale tak jak powiedział trener. To już przeszłość i przed nami kolejny ważny mecz. To nie będzie łatwe spotkanie, ale koncentruję się na tym meczu.

Dziennikarze zapytali Słowaka między innymi o jego komunikację na boisku z resztą zespołu. - Staram się cały czas w trakcie meczu porozumiewać z kolegami, bo widzę ze swojej pozycji całe boisko i sytuacje, które koledzy z pola nie mogą zobaczyć. Staram się im pomóc i przekazać rady na bieżąco, gdzie są poszczególni rywale, albo coś im krzyknąć i podpowiedzieć - powiedział Ravas.

Teraz przed nim i jego kolegami z drużyną spotkanie z liderem tabeli. - To będzie dla nas mecz na szczycie i przygotowujemy się do niego. Będziemy gotowi na grę przeciwko Miedzi. Chcemy tam zdobyć trzy punkty, chociaż mam świadomość, że czeka nas trudne spotkania i twarda walka. Wiemy o co gramy - podsumował bramkarz Widzewa.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Miedź Legnica - Widzew Łódź 15.05.2022

Miedź Legnica - Widzew Łódź 15.05.2022

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 74
2 Widzew Łódź 59
3 Arka Gdynia 58
4 Korona Kielce 55
5 Odra Opole 48
6 Chrobry Głogów 47
7 Sandecja Nowy Sącz 47
Pełna tabela