Aktualności

Komunikat ws. próby spalenia widzewskiej choinki

Z przykrością informujemy, że w nocy z 25 na 26 grudnia 2017 roku nieznani sprawcy próbowali podpalić - za pomocą rac - widzewską choinkę stojącą przy stadionie od strony al. Piłsudskiego 138.

Całe zajście zarejestrowały kamery monitoringu. W związku z tym Klub złożył już stosowane zawiadomienie do właściwych organów.

Jednocześnie wyrażamy ubolewanie i żal, że są osoby, które nie potrafią uszanować katolickich Świąt Bożego Narodzenia i nawet w tak wyjątkowym czasie próbują popsuć nieodpowiedzialnym zachowaniem świąteczny nastrój, narażając przy tym na niebezpieczeństwo i straty inne osoby oraz mienie (w tym wypadku również publiczne). Choinka była dziełem całego widzewskiego środowiska, w tym ponad tysiąca dzieci, które stworzyły bombki, łańcuchy i inne świąteczne ozdoby.

Dziękujemy także kibicom Widzewa, którzy jako pierwsi wzięli udział w gaszeniu pożaru. Dzięki ich poświęceniu ogień nie zdążył się rozprzestrzenić.

Przypominamy, że to kolejny akt wandalizmu wymierzony w Klub. W maju 2017 roku nieustaleni sprawcy zniszczyli autokar Widzewa. Miesiąc później wracający z wyjazdowego meczu pracownicy Klubu zostali zaatakowani przez uzbrojonych i zamaskowanych bandytów. Zniszczone zostało auto, którym jechali i tylko dzięki umiejętnościom kierowcy udało się uniknąć realnego zagrożenia życia. 


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Olimpia Elbląg - Widzew Łódź 17.08.2019

Olimpia Elbląg - Widzew Łódź 17.08.2019

Tabela rozgrywek

4 Znicz Pruszków 9
5 Stal Rzeszów 9
6 Olimpia Elbląg 8
7 Widzew Łódź 7
8 GKS Katowice 6
9 Błękitni Stargard 6
10 Górnik Łęczna 5
Pełna tabela